Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir

Alkali su diğer bir ismiyle bazik sular mineral açısından zengin olan sular olmaktadır. Bu alkali sular kalsiyumdan silikaya, potasyumdan magnezyuma ve bikarbonata kadar çok çeşitli mineraller içermektedir. Vücut hücrelerinin daha kolay emdiği bu mineraller sayesinde daha besleyici bir yapı elde edilmektedir.

Herhangi bir maddeden kimyasal olarak söz edilirken kullanılan pH yani aslında hidrojen kuvvetinin değeri 7’den büyük ise o madde bazik yani alkali bir yapıya sahip olmaktadır. Eğer maddenin pH değeri 7’den küçük ise de asidik özellik göstermektedir. Çünkü, çözeltilerin asidik bir yapıda mı yoksa bazik bir yapıda mi olduğu pH değerine bakılarak yapılmaktadır.

Hidrojen kuvveti olarak da isimlendirilen pH cetvelinin orta değeri 7 olmaktadır ve bu değerde olan çözeltilere nötr çözeltiler denmektedir.

 Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali suyu faydaları ile ön plana çıkan bir ürün olmaktadır. Alkali su yapılması için gerekli olan malzemeler ise kolaylıkla bulunabilen malzemeler olmaktadır. Bu nedenle de yapımı oldukça kolaydır.

Su diyeti uygulamaya karar veren kişilerin favori içeceği olan bazik su yani alkali su farklı biçimlerde elde edilebilmektedir. Bu işlem için suyun içerisine, asidik değeri azaltan ve bazik değerini yükselten maddeler eklenmektedir. Alkali su yapımı konusunda yaygın olan iki ana yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri suyun içine limon ve tuz eklemektir. Diğer bir yöntem ise suya karbonat eklemektir. Böylelikle bazik su elde etmeniz kolaylaşacaktır.

 Alkali Su Faydaları Nelerdir?

Alkali su ücudu toksinlerden arındırmakta, güçlü bir antioksidan etki yaratmakta, vücudun pH dengesinin korunmasına vücutta ödem oluşmasına engel olmakta, böbreklerin çalışma kapasitesini artırmaktadır.

Aynı zamanda alkali sular böbrek taşlarının oluşumunun önlenmesinde, vücudu nemlendirme noktasında, cildi besleme, güzelleştirme noktasında, yüksek enerji verme hususunda vücuda yardımcı olmaktadır.

Alkali sular, kemik hastalıklarından korumakta, diyabeti önlemekte, kanserle mücadeleye destek vermekte, yaşlanmayı geciktirmekte, alerjenlere karşı dayanıklılığı artırmaktadır.

Kalbi koruması, sindirim sistemini düzenlemesi, bağırsak sağlığı konusunda yardımcı olması, hücrelerin yenilenmesine destek çıkması, bağışıklık sisteminin direncini yükseltme konusunda etkili olan alkali sular, bunların yanı sıra diyet ve sporla birlikte zayıflamaya yardımcı olmakta ve asidik beslenmenin tetikleyebildiği rahatsızlıklara karşı da etkili bir koruma sağlamaktadır.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :