Ambalajlı Suları Neden Tercih Etmeliyiz?

Ambalajlı Suları Neden Tercih Etmeliyiz

Su yaşamın kaynağını oluşturur. Sağlıklı bir yaşamın sırrı düzenli ve sağlıklı su içmektir. Bu nedenle günlük su tüketimine dikkat etmek son derece önemlidir. Günlük olarak yeterli miktarda su tüketilmediğinde sağlık sorunları meydana gelebilir. Sağlıklı bir yaşam için kritik öneme sahip olan suyun günlük belirli bir oranda tüketilmesi gerekir.

Suyun sağlık açısından birçok faydası mevcuttur. Suyun içeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum ve fosfat gibi vücudumuz için önemli olan minerallerdir. Sağlık açısından oldukça faydalıdır. Su, hücrelerin ihtiyaç duyduğu maddelerin taşınmasında etkilidir. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketilmesi sağlıklı yaşam için gereklidir. Su, vücutta biriken toksinlerin atılmasına yarımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra konsantre olmada etkilidir.

Ambalajlı Suyun Tercih Edilmesinin Nedenleri

Su tüketiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta suyun kalitesi ve tadıdır. Kaliteli ve sağlıklı su tüketimi sağlık açısından önemlidir. Suyun içeriğinde bulunan mineraller suyun kalitesinin artmasında etkilidir. Bu nedenle su seçerken suyun içeriğinde bulunan minerallere dikkat etmek gerekir.

Sağlıklı ve kaliteli suya ulaşmak için ambalajlı su tercih edilmelidir. Ambalajlı su tercih ederken Sağlık Bakanlığı tarafından izinli olup olmadığı, etiketin üzerinde izin tarihi ve sayısının bulunup bulunmadığını kontrol etmek gerekir. Satın alınan suyun etiketinde, gövdesinde, emniyet bandında ve kapağında olmak üzere dört ayrı yerde markanın bulunmasına dikkat edilmelidir.

Etiket bilgilerinde cinsi, üretim adresi, suyun bileşenleri ve suya uygulanan işlemlerin neler olduğunun yazılmış olması gerekir. İmal ve son kullanma tarihi, parti ve seri numarası, şirket logosunun ayrıca damacana üzerinde kabartma ile yer alması gerekmektedir. Güvenlik bandına da dikkat etmek oldukça önemlidir.

Ambalajlı suların, sağlık açısından tercih edilmesi gerekir. İlave bir işleme gerek kalmadan direkt olarak kaliteli suya ulaşabilirsiniz. Ambalajlı su Sağlık Bakanlığının sıkı yönetmelik hükümlerine göre olmak zorundadır. Damacana su doğrudan güneş ışığı almayan, yeterince havalandırılan temiz bir ortamda saklanmalıdır. Bu durumda en az gün süreyle yapısını korur. Damacana su ayrıca serin ve kuru bir ortamda muhafaza edilir.

Kaliteli ve sağlıklı su tüketmek istiyorsanız Sırma Su tercih edebilirsiniz. Covid-19 güvenlik üretim sertifikasına sahip Sırma Su, sağlıklı ve kaliteli suyu müşterileriyle bir araya getirmektedir. Sırma Su Toptan Satışı yapan Marsu, kaliteli suyu hızlı bir şekilde evinize ve iş yerinize ulaştırmaktadır.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :