Bağışıklığı Güçlendiren 4 Lezzetli Detoks Suyu Tarifi

Bağışıklığı Güçlendiren 4 Lezzetli Detoks Suyu Tarifi

Özellikle kış ayları geldiğinde ya da mevsim değişimlerinde vücudumuz ve bağışıklık sistemimiz hassas hale gelebilir ve soğuğun da etkisiyle soğuk algınlığına yakalanmamız ya da vücudumuza grip virüsü almamız kolaylaşmaktadır. Bu noktada bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz ve vücudumuzu bu tür hastalıklara karşı korunaklı hale getirmemiz gerekmektedir.

Vücudumuzu güçlendirmek için beslenmemize dikkat edip vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin ögelerini vücudumuza sağlamalıyız. Bu noktada iyi beslenmek ile beraber vücudumuzun direncini artırıp bağışıklık sistemini güçlendirmek için keyifle içilebilecek detoks sularını tüketebiliriz.

Bu sebeple, sizle için bu yazımızda bağışıklığı güçlendiren 4 lezzetli detoks suyu tarifi derledik.

Bağışıklık Güçlendirici Detoks Suyu Tarifleri

Elma Sirkeli Su

Lezzetli olduğu kadar asidik ve C vitamini açısından güçlü olan bir tarif elma ve sirkeli sudur. Bir bardak ılık su ile bir yemek kaşığı elma sirkesini karıştırıp sabah aç karnına elma ve sirkeli suyu tüketmenizi öneririz. Gün içinde kan şekerinizin düştüğünü hissettiğinizde de elma ve sirkeli sudan içebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve grip için vücudunuzu güçlendiren ve bağışıklık sisteminizi güçlendiren bu tarif içindeki sirke ile metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi de kolaylaştırır.

Kimyon Çayı

Kimyon ile yapacağınız bu tarif sıcak tüketilen bir detoks suyu olduğu için kimyon çayı olarak da isimlendirilmektedir. Bir bardak suyu bir tatlı kaşığı kimyon ile beraber kaynatıp süzdükten sonra içine dilediğiniz kadar limon damlatarak kimyon çayınızı tüketebilirsiniz. Bu çay aynı zamanda şişkinliğinizi giderir, sindirimi rahatlatır ve sinirlerinizi yatıştırır.

Nane Çayı

Nane çayı en güzel gözüken ve en lezzetli seçeneklerden biri olabilir. 1 litre sıcak su içerisinde 1 avuç nane yaprağını bekleterek süzdükten sonra detoks suyunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Nane çayınızı tatlandırmak için içine bal katmanızı öneririz. Bu detoks suyu özellikle astım, solunum ve mide problemlerine de iyi gelmesiyle tercihiniz olabilir.

Zencefilli Su

Tüketirken dikkatli olmanız gereken ve aşırı tüketmenizi tavsiye etmediğimiz zencefil ile yapılan zencefilli su özellikle kış aylarında vücudunuzun direncini yükseltmesi ile bilinir. Doğru ve tavsiye edilen oranda tüketildiği takdirde faydaları sayısız olan zencefili bu çayda bir litre suya bir parmak kadar kullanabilirsiniz. Zencefili rendeleyerek kaynamış suyun içine attıktan sonra içine zevkinize göre yeşil çay ya da ıhlamur gibi bitkiler ekleyerek bitki çayı olarak da içebilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :