Bebeklerde Su Tüketimi Nasıl Olmalı?

Bebeklerde Su Tüketimi Nasıl Olmalı

Bebeğiniz dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren onun için en iyisini yapmaya gayret edersiniz. Hem kendi beslenmeniz hem de çocuğun beslenmesi için en iyisini yapmak istersiniz. Onun sağlıklı gelişmesi için en önemli besinlerden biri de su tüketimidir. Anne sütüyle beslenme, ek gıdaya geçiş dönemlerinin yanı sıra su tüketimi bebek beslenmesinde oldukça önemlidir.

Bebeklere İlk Ne Zaman Su Verilmeli?

Su tüm canlıların hayat kaynağını oluşturuyor. Ancak yeterli miktarda anne sütü ile beslenen bir bebeğin ilk 6 ay beslenmesinde su tüketmesine gerek yoktur. Çünkü bebeğin gelişimi için ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenmesi yeterlidir. Bebekler anne sütünden su ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirler. Bebeğin ilk suyla tanışma dönemi ise ek gıdaya geçilen yani ilk 6 ay sonrasındaki dönemdir.

Ek gıda ve mama gibi besinlere geçiş yapan anneler, bu gıdalar aracılığıyla bebeğin su tüketimine katkıda bulunabilir. Mama ve diğer gıdaların hazırlanmasında kullanılan su miktarı bebeğin ihtiyacını karşılamak için yeterlidir.

Bebeklerin mama ve anne sütü dışında ek olarak su tüketmesi midede şişkinlik sorunu ortaya çıkarabilir. Şişkinlik nedeniyle bebeğin iştahında azalmalar olabilir. Bu durum bebeğin yeterli beslenmesini engeller ve kilo kaybetmesine neden olur. İlk 6 aydan sonraki dönemde besinler aracılığıyla tüketilen su miktarını sabit tutmak yeterlidir.

Bebeklerde Hangi Su Kullanılmalı?

Ebeveynler bebeğin anne sütünden ek gıdaya geçiş döneminde su miktarı kadar su kalitesini de önemser. Sağlıklı su ile bebeğini beslemek isteyen aileler kaliteli su arayışına girebilir.

Bebeğin tüketeceği suyun mineral değeri sağlıklı bir gelişim açısından oldukça önemlidir. Bunun için alacağınız suyun değerlerine dikkat etmeli, suyun dolum tarihini mutlaka kontrol etmelisiniz. Güvenilir firmalardan su almak hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından faydalıdır.

Damacana Su Siparişi

Hem kendiniz hem de bebeğiniz için kaliteli ve taze suya ulaşmak için damacana su bayileri araştırabilirsiniz. Doğal ve mineral bakımından zengin yapıya sahip kaliteli suyu elde etmek için bulunduğunuz bölgedeki damacana su firmalarına https://www.marsu.com.tr/  adresinden göz gezdirebilir ve su siparişi verebilirsiniz.

Paylaş :