Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeye Başlanmalı?

Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeye Başlanmalı

Gebelik döneminde bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için elinizden geleni yaptınız ve istediğiniz gibi sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Şimdi artık onun gelişimine odaklanmanız gerekir. Çünkü bebekler belli bir aya gelinceye kadar hep sizin kararlarınız sayesinde yaşamını devam ettirecektir.

İlk kez anne baba oluyorsanız ister istemez bunun acemiliğini yaşarsınız ve bebeğiniz için en iyisi olması içgüdüsü size ister istemez yanlış yaptırabilir. Pek çok bilinçli anne bu durumun önüne geçmek için profesyonellerden yardım almaya çalışır ve bunun içinde tercih edilen ilk yöntem internettir.

İnternet üzerinde anne ve bebek sağlığını ilgilendiren birçok içeriğe sahip olan siteler vardır. Bu sitelerden gerekli olan bilgilerin alınması mümkün olacaktır.

Bizde Marsu olarak siz değerli anne ve babaların bu endişesinin farkında olarak bebeğiniz için ne zaman su vermeye başlamalısınız? Sorusunun yanıtını verelim istedik.

Bebeğime İlk Ne Zaman Su Vermeliyim?

Su, dünyadaki tüm canlılar için önemli bir yaşam kaynağıdır ve her canlının belli miktarda su tüketmesi gerekir. Bebekler ise ilk 6 ay anne sütünden ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri alır. Bunun için bebeğinizi 6 ay boyunca herhangi bir şeyle beslemek gereksizdir. Ancak bazı durumda annenin sütünün olmaması ya da yetmemesi bebeğe ek gıda verilmesini zorunlu kılabilir.

Bebeğe Neden İlk 6 Ay Su Verilmez?

Anne sütünün yaklaşık olarak % 80’i sudur. Bu da bebeğin ihtiyacı olan tüm değerlerin sütün içerisinde var olmasını sağlar. İlk 6 ay bebeğinize su verdiğinizde bebeğinizin tokluk hissini yükseltirsiniz ve bu da bebeğinizin daha az emmesine neden olur. Az emen bir bebek vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamaz ve bu da onun gelişimini kısıtlar.

Sıcak Havalarda 6 Aydan Küçük Olan Bebeklere Su Verilmeli mi?

Sorunun yanıtı yukarıdaki bilgilerden de yola çıkıldığında kesinlikle hayırdır. Çünkü bebek yeteri miktarda anne sütü aldığında su ihtiyacını gidermiş olur. Bu da havalar ne kadar sıcak olursa olsun bebeğinizin su içmemesine yeterli bir nedendir.

Doğal ve sağlıklı su için bize https://www.marsu.com.tr adresimizden ve 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :