Cam Su Şişesi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Cam Su Şişesi Kullanmanın Faydaları Nelerdir

Yiyecek ve içecekleri sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek isteyen pek çok kişi cam malzemelerden üretilen şişeleri tercih etmektedir.  Cam şişelerin bu denli tercih edilmesinin sebebi olarak dayanıklı ve çevre ve sağlık dostu olmasından kaynaklanır. İçeceklerin muhafaza edilmesini kolaylaştıran cam su şişesi ve cam damacana ürünleri, sağlıklı ve sürdürülebilir olması sebebiyle pek çok insanın tercihi olmaktadır. Su, nem ve hava geçirmeyen cam su şişesi ürünleri, içecekleri güvenli ve sağlıklı bir biçimde muhafaza etmemizi sağlarken geri dönüştürülebilir olması sebebiyle doğaya da herhangi bir zarar vermemektedir.

Cam Şişe Kullanmanın Faydaları

İçeriğinde insan sağlığına zararlı kimyasallar bulundurmayan cam malzemelerden üretilen cam su şişeleri, içeceklerin sağlıklı bir biçimde muhafaza edilmesini ve taşınmasını sağlayan ürünlerdir. Cam şişe kullanımının faydaları konusunu sizler için derledik:

  • Cam şişelerin içeriğinde BPA veya ftalat gibi insan sağlığına zararlı kimyasal maddeler bulundurmadığı için su, meyve suyu gibi sıvıların yapılarının bozulmasının önüne geçer.
  • Plastik am su şişeleri, mikrodalga fırınlarda ısıtılamazken cam su şişelerini rahatlıkla ısıtabilirsiniz.
  • Plastik su şişeleri kullanımına bağlı olarak zamanla aşınırken cam su şişelerini düzenli temizlediğiniz takdirde uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Cam su şişeleri insan vücudunun yanı sıra doğaya da faydalar sağlar. Bu açıdan bakıldığında cam su şişeleri, plastiklere oranla daha çok kez geri dönüştürülebilir.
  • Cam su şişeleri üretim aşamaları bakımından plastik şişeler ile kıyaslandığında üretimleri sırasında daha az toksik emisyona sebep olur.
  • Cam su şişelerini temizleyerek tekrar kullanabilirsiniz ancak plastik su şişeleri, belli bir kullanım sonrasında kokuya sebep olabilir.
Cam Su Şişeleri Nasıl Temizlenir?

Cam su şişesini belirli aralıklarla temizleyerek yeniden kullanabilirsiniz. Genellikle dar ağza sahip cam su şişelerini evinizde bulunan çeşitli ürünler ile pratik bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Cam su şişelerinin temizliğinde karbonat ve limonun gücünden yararlanabilirsiniz. Şişenizin iç kısmında bulunan lekeleri çıkarmak için limon kullanabilirsiniz. Şişenin içine 1 adet limonun suyunu sıkıp iyice çalkalayın. Ardından cam su şişenizin içine, ısıttığınız suyu ve bir miktar karbonat ekleyerek bir gece bekletin. Bir gün sonra şişenizi yeniden çalkalayarak durulayabilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :