Damacana Pompası Nasıl Temizlenir?

Damacana Pompası Nasıl Temizlenir

Su pompaları damacana içerisindeki suyun kolay bir şekilde tahliye edilmesi için kullanılır. Suya doğrudan temas eden su pompalarının temizliği sağlıklı su tüketimi açısından oldukça önemlidir. Gerekli temizlik yapılmaması durumunda havada ve ortamda bulunan mikroorganizmalar, yabancı maddeler ve kokular pompa aracılığıyla suya bulaşacaktır.

Sağlıklı su tüketimi için su pompalarının sık sık temizlenmesi ve belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Su pompalarının temizliği suyun ömrünün uzaması açısından da önemlidir. Su pompalarının sık sık temizlenmemesi durumunda suda ciddi kokular ve tadında değişim söz konusu olabilmektedir.

Su pompalarının iç kısmında yer alan parçaların sürekli nemli olması mikroorganizmaların yapışmasına sebep olabilir. Bu nedenle suda kötü tat veya koku hissetmeye başladığınızda pompayı yenilemeniz gerekecektir. Pompa kullanırken ayrıca musluğundaki tıpanın sürekli kapalı olması da sağlık açısından oldukça önemlidir.

Damacana Su Pompası Temizliği Nasıl Yapılır?

Damacana su pompası temizliği oldukça kolay bir işlemdir. Damacana su pompasının kafa kısmını döndürerek açınız ve damacananın bütün parçalarını ayırınız. Parçaları sıcak suda yaklaşık 10 dakika bekletebilirsiniz. Damacana su pompasının boru kısmını üç parçaya ayırarak fırça yardımıyla tüm parçaları iyice temizleyiniz.

Diğer yanda bir kaba sıcak su koyunuz. Sıcak su bulunan bardaktaki kaynar su pompaya çekiniz, musluğundan akıtınız. Bu işlem sıcak su bitene kadar sürdürülür. Su pompasına ait tüm parçaların iyice temizlediğine emin olduktan sonra kurumaya bırakılır. Kuruyan tüm parçalar yeniden birleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Pompanın dış yüzeyini de sıcak su kullanarak iyice temizlemelisiniz. Damacana su pompasını deterjan ile yıkıyorsanız bolca su ile durulamalı, deterjan kalıntılarının temizlendiğinden emin olmalısınız. Yetersiz durulama yapılması halinde deterjan kokusu ve tadı suya geçecektir. Bu konuda son derece dikkatli olmalısınız.

İstanbul Kadıköy Damacana Su Siparişi

Su yaşamımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Hayatımızı sürdürmemiz için kaliteli ve sağlıklı su tüketmemiz oldukça önemlidir. Damacana su siparişi verirken kaliteli ve güvenilir firmalardan alışveriş yaparak sağlıklı suya ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir damacana su bayileri arayışına girebilirsiniz.

İstanbul Kadıköy damacana su siparişi vermek istiyorsanız https://www.marsu.com.tr/ adresinden kolayca sipariş verebilirsiniz. Hızlı ve kolay teslimat yapan İstanbul Kadıköy damacana su bayileri sayesinde istediğiniz suya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Paylaş :