Denemeniz Gereken Detoks Suyu Tarifleri

Denemeniz Gereken Detoks Suyu Tarifleri

Yaz günlerinin gelmesiyle birlikte herkes daha fit bir görüntü yakalamak için çaba sarf etmeye başladı ve tabii bu çabanın boşa olmaması için sağlığımızı da ihmal etmememiz gerekmektedir. Hal böyle olunca da imdadımıza detoks suyu tarifleri yetişmektedir.

Detoks, vücutta doğal olarak çeşitli sebeplerden ötürü bulunan toksinlerin nötralize edilmesi ve yok edilmesi sürecine verilen isim olmaktadır. Toksinler, normal hücre aktivitesinden (amonyak, laktik asit ve homosistein gibi) kaynaklanan atık ürünler olmaktadır ve çevremizden, yiyeceğimizden ve içtiğimiz sudan ötürü maruz kaldığımız kimyasal maddelerden geçebilmektedir.

Karaciğer, bağırsaklar, böbrekler, akciğerler, deri, kan ve lenfatik sistemler, toksinleri daha az zararlı bileşiklere dönüştürmek ve vücuttan atmak için birlikte çalışmaktadır. Bu nedenle de sizler için çok güzel ve sağlıklı detoks tarifleri derledik.

Elmalı Tarçınlı Detoks Suyu Tarifi

Bu klasik tarif, ilk olarak 2012 yılında bir blogda yayınlanan ve git gide bir fenomen haline gelen bir tarif oldu. Bu basit tarifi yapmak içinse ihtiyacımız olan şeyler, 500 ml su, 1 tarçın çubuğu ve 1 elmadan meydana gelmektedir.

Tarifi yapabilmek için öncelikle elmaları ince ince doğranması ve suyun içerisine atılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise tarçın çubuğunun eklenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra detoks suyunun 1- 2 saat bekletilmesi gerekmektedir ve daha sonrasında da gönül rahatlığıyla içilebilmektedir.

Portakal ve Yabanmersini Detoks Suyu

Bu detoks tarifi, 1 avuç yabanmersini, yarım portakal ve yarım litre su gerekmektedir.

Malzemeleri hazırladıktan sonra ise yabanmersini ve portakalı suyun içerisine atıp birkaç saat bekletilmesi gerekmektedir. Bu lezzetli detoks suyu tarifi ile gün içerisinde daha fazla su tüketme imkanınız da artacaktır. Tabi aynı zamanda vücudunuza da ciddi anlamda faydaları bulunmaktadır.

Portakal, metabolizmayı hızlandırmakta ve cildi canlandırması açısından C vitamini ile dolu olmaktadır. Yaban mersini ise antioksidanlar ve liflerle dolu bir besin olmaktadır. Bu da onları daha sağlıklı ve daha güzel yiyecekler haline getirmektedir.

İstanbul Ataşehir Damacana Su

Ancak, sağlıklı bir detoks suyu için damacana suyunun kaliteside çok önemli olmaktadır. Özellikle İstanbul, Ataşehir gibi daha kalabalık ve yoğun nüfuslu yerlerde çeşme suları yeteri kadar sağlıklı olmayabilmektedir. Bu nedenle de damacana suyu almak ve bu damacana sularını içmek çok daha mantıklı bir hareket olmaktadır ve hem sağlığın korunmasında hem de kalitenin korunmasında damacana su tercihinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :