Detoks Suyu Nasıl Tüketilmeli? Günde Ne Kadar İçilmeli?

Detoks Suyu Nasıl Tüketilmeli-Günde Ne Kadar İçilmeli

Son zamanların en çok merak edilen ve araştırılan konuları arasında yer alan detoks suyu, sıklıkla tüketilen içeceklerdendir. Vücuttaki yağ yakımının hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan detoks suyu, kişilerin sağlıklı ve dengeli bir yaşam için başvurduğu yöntemler arasındadır.

Vücut içerisinde yabancı bileşenlerin ve toksinlerin temizlenmesine detoks denir. Vücudun sağlıklı bir şekilde işleyişinin gerçekleşmesi için fazlalıkların giderilmesin, sağlayan detoks suyu, zindelik ve enerji verir. Vücutta bulunan zararlı bileşenlerin atılması konusunda etkilidir. Bunun yanı sıra detoks suyu toksin atımını hızlandırır.

Detoks Suyu Tüketimi Nasıl Olmalı?

Detoks suyunun sabah uyanıldığında aç karnına içilmesi, toksinlerin daha hızlı bir şekilde vücuttan atılmasını sağlar. Sabah uyanınca detoks suyunu tüketmek isteyenler, kahvaltı yapmadan yarım saat önce detoks suyunu tüketebilir. Detoks suyu eşliğinde yapılan diyetlerin, kilo verme metodu olarak kullanılmaması gerekir. Ödem söktürücü olan kimi detoks suları düşük kalori içerir. Bu sebeple diyetler için ideal öğünler olabilir. Bu yöntem ile ilk zamanlar birkaç kilo vermem mümkün olabilir. Ancak detoks suyu ile yapılan diyetler, egzersiz ile desteklenmediği müddetçe kalıcı kilo verilemeyeceği bilinmelidir.

Fazla kilolardan kurtulmak için detoks suyunu tercih edenler adına dikkat edilmesi gereken konular vardır. Uzun zamanlı bir diyet yapılması gerekir. Bu diyet, sebze, meyve, kepekli tahıllar, protein kaynakları gibi besinlerin tüketilerek ve spor yapılarak ile desteklenmelidir. Bu sayede detoks suyunun tüketilmesi ile kilo vermek daha sağlıklı bir hal alır.

Detoks Suyu Günde Ne Kadar İçilmeli?

Bir uzman gözetimi altında gereksinim duyduğunuz detoks suyu programı ya da ürünleri tüketebilirsiniz. Bu programı iki haftada bir gün, ayda 2 ile 3 gün arasında, 3 ile 6 ay arasında uygulayabilirsiniz. Detoks diyeti, temelinde vücuttaki toksinlerin temizlenmesi amacını barındırır.

Yalnızca bir çeşit detoks suyu, günde 2 ile 3 fincan arasında tüketilebilir. Detoks, sıvı ağırlıklı bir program olmasına rağmen bu program içerisinde günde en az 2,5 litre su tüketilmesi gerekir. Buna, sebzelerin haşlama suyu ve meyvelerin posaları da dahildir.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :