Detoks Suyunun Faydaları Nelerdir, Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks Suyunun Faydaları Nelerdir - Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır

Detoks, vücutta bulunan toksik maddelerin atılımı için uygulanan kısa süreli uygulamalardır. Hayati organlarımız, vücudumuzda biriken toksinlerin ter ya da boşaltım yolu ile atılmasını sağlamaktadır. Sağlıksız beslenme ve diğer zararlı faktöreler organların bu görevi her zaman düzgün bir şekilde yerine getirememesine sebep olmaktadır. Bu gibi durumlarda sizin vücudunuz için harekete geçerek organlarınızın düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamanız gerekmektedir. Bunun için yapabileceğiniz uygulama ise detoks yöntemleridir.

Detoks uygulamasını kendi vücudunuz için denemeden önce, kesinlikle doktora danışmak sağlığınız için gereklidir. Bilgisizce ve bilinçsizce gerçekleştirilen detoks uygulamaları, vücudunuzda ciddi sorunlara yol açabileceği için uzman bir kişiden bilgi almak kesinlikle önemli bir detaydır. Bu sebeple bir hekime danışarak detoks uygulamanızın yöntemine karar vermelisiniz.

Zayıflamak için detoks suyu hazırlamak, kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Detoks uygulamaları ilk başta ödem atıcı oldukları için kilo verme konusunda vücuda etki edebilir. Fakat bu detoks uygulamaları, hareket etmeyen bir vücutta kalıcı bir etki sağlamaz. Aynı zamanda hızlı ve sağlıksız bir şekilde kilo verildiği için de faydalı olmaktan çok zararlıdır.

Detoks Suyu Faydaları

Detoks suyu faydaları, bağışıklık sisteminden cilt sağlığına kadar vücudun pek çok yerine etki etmektedir. Detoks suyunun faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Vücutta bulunan toksik maddelerin dışarı atılmasına olanak sağlar.
 • Vücudun daha dinç ve zinde olmasını sağlayarak enerjik bir hale girmesine yardımcı olur.
 • Sindirim ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Hazımsızlığı, şişkinliği ve ödemi giderici etkisi vardır.
 • Kan dolaşımına olumlu etki eder.
 • Saç ve cilt sağlığını güçlendirerek erken yaşlanmayı önler.
 • Vücutta gerekli olan iyot, magnezyum, çinko, bakır, demir kobalt ve vitamin gibi mikro besinlerin alınmasına yardımcı olur.
 • Strese sebep olan hormonları kontrol edebilmeye olanak verir.
 • Ambalajlı gıdalara olan bağımlılığı azaltarak sağlıklı yaşama kapı açar.
Detoks Suyu Hazırlanışı

Detoks suyu hazırlama, her evde bulunan taze sebze ve meyvelerle yapılabildiğinden dolayı oldukça kolaydır. Detoks uygulaması yapacak kişinin sevdiği sebze ve meyvelere bağlı olarak hazırlanan detoks suyu ile yapılabilmektedir. Örneğin; tarçınlı detoks suyu, herkesin sevdiği bir tat olmayabilir. Bu sebeple elmalı, maydanozlu ve limonlu detoks suyu yapılabilir ve kişilerin damak zevklerine göre detoks suyu tarifleri çeşitlendirilebilir. Peki detoks suyu nasıl hazırlanır?

 • Detoks suyuna eklenecek olan malzemeler doğranır.
 • İsteğe göre sıcak veya soğuk hazırlanabilen detoks suyu eğer sıcaksa fazla bekletilmeden tüketilmelidir. Soğuk detoks suyu ise su içerisindeki sebze ve meyvelerin aromalarının karışması için ortalama 12 saat boyunca buzdolabında bekletilmesi gerekmektedir. Eğer beklemek istemezseniz ya da hemen tüketmeniz gerekiyorsa sebzeleri blender yardımı ile ezerek tatlarının birbirine karışmasını sağladıktan sonra tüketebilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :