Doğal Kaynak Suyu Analiz Değerleri Nedir?

Doğal Kaynak Suyu Analiz Değerleri Nedir

İçme suyu için damacana tercih eden her insanın merak ettiği birçok detay vardır. Doğal kaynak suyunun hazırlık aşamasından size ulaşana kadar geçirdiği süreci merak edebilirsiniz. Özellikle, içme suyunda kalite ve doğallığı ön planda tutan birçok tüketici için firma seçimi büyük önem taşır.

Doğal kaynak suyunu ve mineral değerlerini önemseyen firmalar sayesinde aradığınız kaliteye kolayca ulaşabilirsiniz. Tercih ettiğiniz firma ile ilgili detaylı bir araştırma yapmak doğal kaynak suyu analizi açısından büyük bir önem taşır.

Genel olarak, doğal kaynak suyunuz analiz edilebilmesi için uygulanan adımlar 5 farklı kısımdan oluşur. Elde edilen rapora göre; su markası, su kaynağının yer aldığı şehir, suda bulunmaması gereken değerler ve suyun pH değeri yer alır. Su kaynak analizi yapılırken raporda yer alan kırmızı bölge, suyun içinde bulunmaması gereken biyolojik, kimyasal ve radyolojik değerleri ifade eder.

Doğal Kaynak Suyu Analiz ve Puanlaması Neye Göre Belirlenir?

Doğal kaynak suyunu evinize ulaştıran firmalar, size gelene kadar birçok aşamadan geçer. Suyun kalitesi ve pH değerinin korunması açısından geçtiği bu işlemler büyük önem taşır. Doğal kaynak suyunun analiz değerlerine bağlı olarak kalitesi ve sağlığa uygunluğu belirlenir.

Bir su firmasının puanlama sisteminden 100 puan alabilmesi için sağlaması gereken bazı değerler vardır. Öncelikle pH değerinin 7-8,5 aralığında olması gerekir. Belirlenen mineral dengesinin yönetmeliğe uygun seviyede olması puanlamayı etkileyen faktörler arasında yer alır.

Tercih ettiğiniz su firmasına ait puanlama sistemini öğrenmek isteyebilirsiniz. Ülkemizde yer alan birçok firma puanlama sistemine göre işlem yapar. Ancak bazı firmalara ait su analiz değerlerini kolayca bulamayabilirsiniz.

Sırma Su Bayileri

Sırma su içeriğindeki ideal mineral dengesi ve pH değeri ile tüketicilerin beklediği kaliteye ulaşmasını sağlar. Doğal ve temiz su ihtiyacınıza kolayca cevap veren firma desteği sayesinde kaliteli suya ulaşabilirsiniz. Size en yakın Sırma Su Bayileri arayışına girebilirsiniz. Birçok bölgede Sırma Su Siparişi vermeniz mümkündür. Sırma su bayileri hakkında detaylı bilgi almak için https://www.marsu.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :