Ev Yapımı Doğal Detoks Suyu Tarifleri

Ev Yapımı Doğal Detoks Suyu Tarifleri

Detoks suyu faydalı meyve ve sebzeler yardımıyla evlerimizde bile kolayca hazırlayabileceğimiz, ödem söktürmek ve kilo verdirmek başta olmak üzere birçok faydası olan bir sudur. Özellikle son dönemde detoks suyu yapmak için satılan sürahiler ile olsun yaygınlaşan detoks tarifleri olsun, detoks suları adından çokça söz ettirmeye başlamıştır. Günümüzde detoks; zayıflama, vücuttaki toksinleri atma ve sağlıklı kalma için tüketilmektedir.

Detoks suları vücudumuzda birikmiş olan toksinlerin atılmasını sağlar. Bununla beraber vücuttaki yağların da yakılmasını kolaylaştıran detoks suları sayesinde kilo verişiniz hızlanabilir. Buna ek olarak, detoks suları stres oranınızı da azaltmaktadır. Günlük koşuşturmanın stresi ve sürekli vakit bulamamaktan kaynaklanan düzensiz beslenmenizi dengelemek için detoks sularının faydalarına başvurabilirsiniz. Çünkü detoks suları vücudunuzu toksinlerden arındırmakla başlayarak daha iyi bir noktaya taşırken genel anlamda sağlığınızı etkileyerek modunuzu da yükseltir.

Detoks suları oldukça sağlıklı olmakla beraber hem bilinçsizce tüketilmemesi için hem de etkili oranın yakalanabilmesi için belli başlı tarifler takip edilerek yapılmalıdır. Şunu unutmamanız gerekir ki bilinçli bir şekilde ve uygun tarifler takip edilerek yapılan detoks suları vücudumuzdaki ödemi atmakla kalmaz, metabolizmamızı hızlandırır, toksin maddelerin etkisini azaltır ve vücudumuzun zinde kalmasını sağlar.

Bu yazımızda sizler için evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz detoks tarifleri paylaşacağız.

Evde Yapılabilecek Doğal Detoks Tarifleri

Elmalı Tarçınlı Detoks Suyu

Tarçın kan şekerinizi dengelemesiyle çoğu diyette kendine yer bulan bir baharattır. Bunun yanı sıra elma da meyve şeklindeyken tok tutmasının yanında detoks sularında metabolizmanızı hızlandırdığı için tercih edilmektedir.

Bir adet dilimlenmiş elmayı ve iki adet çubuk tarçını bir litre suyun içerisinde bekletip gün boyu içebilirsiniz.

Karpuz ve Naneli Detoks

Karpuz lezzetli oluşuyla diyetlerde ve metabolizma hızlandırıcı detoks sularında tat katıcı bir meyve olarak kullanılır. 4 dilim karpuzu taze nane yaprakları ile beraber blenderdan geçirdikten sonra bir saat dolapta bekleterek detoks suyunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Portakal ve Salatalık Detoksu

Evinizde kolayca bulabileceğiniz meyve ve sebzelerle kolaylıkla yapabileceğiniz bir başka detoks suyu da portakal ve salatalık detoksudur. 2 adet portakal, bir adet salatalık ve buzlu su kullanarak bu detoksu hazırlamanız çok kolay olacaktır.

Portakallarınızı ince ince dilimledikten sonra buzlu suyunuzun içine önce portakalları sonra da dilimli salatalıklarınızı ekleyebilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :