Günde Kaç Şişe Doğal Mineralli Su İçilmeli?

Günde Kaç Şişe Doğal Mineralli Su İçilmeli

Mineralli su, jeolojik ve fiziksel açıdan korunan yeraltı kaynaklarından doldurularak elde edilir. Mineralli su, yer altından yer yüzüne geçerken karbondioksit gazının yanında çözünen mineral tuzları ve elementleri de birlikte getiren doğal kaynak suyudur. İnsan sağlığı için kritik bir öneme sahiptir. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi hayati önem taşıyan içeriği sayesinde insan vücuduna yarar sağlar.

Doğal mineralli su faydaları, oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla mineralli su tüketmek özellikle sıcaklığın ve terlemenin arttığı yaz aylarında kaybedilen mineralleri geri almak için oldukça önemlidir. Mineralli su bakımından zengin bir konuma sahip olan Türkiye’de mineralli su tüketimini artırmak gerekir.

Mineralli Su Nasıl ve Ne Kadar Tüketilmeli?

Doğal mineralli su, içerisinde yer alan mineraller dolayısıyla oldukça sağlıklı bir içecektir. İnsan vücudunu sağlıklı bir şekilde destekleyen mineralli su; ter, solunum, idrar ile kaybedilen minerallerin geri kazanılması için oldukça etkilidir. Suyun yanı sıra sıvı ihtiyacının bir kısmı mineralli su ile karşılanabilir.

Bu konuda yapılan araştırmalara dayanarak karşılaşılan bilgilerden biri; sağlıklı bireylerin gün içerisinde 600 ml mineralli su tüketimi sağlayabildiğidir. Bunun yanı sıra mineralli suyu daha sık tüketmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • Mineralli su içeriğinde bulunan maddelerin eksikliğini çekenler
  • Kendinin ve çocuğunun iyi beslenmesi için hamile bireyler
  • Yaşlılar
  • Sporcular
  • Gelişim çağındaki çocuklar
  • Zihinsel, kemik ve diş gelişimi döneminde olan bebekler
  • Cilt sorunları yaşayanlar
Mineralli Su Günde Kaç Şişe İçilir?

Sindirimi kolaylaştırmak için günde minimum iki şişe maden suyu içilmelidir. Özellikle sıcaklıkların arttığı ve sıvı kaybının yüksek oranda yaşandığı zamanlarda vücuttan atılan minerallerin geri kazanılabilmesi için mineralli su tüketmek oldukça faydalıdır. Vücudun mineralli suyun faydalarından yararlanabilmesi için düzenli olarak tüketim sağlaması ve gün içerisinde tüketmesi gereken miktarı tüketmesi gerekir.

Mineralli suyun kişilerin mineral dengesini koruyabilmesi için en uygun seçenek olduğu bilinir. Günlük su ihtiyacı ile ilgili uzmanların savunduğu çeşitli görüşler, günde yaklaşık 2 litre su tüketilmesi yönündedir. Bunun yanında suyun yanında farklı bir seçenek olarak mineralli su da düşünülebilir. Kaliteli mineralli su markaları tercih edilerek su tüketiminizi destekleyebilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :