Hamilelikte Su İçmenin Önemi

Hamilelikte Su İçmenin Önemi

Hamilelik sırasında bir anne adayı olarak, yeterince su içtiğinizden emin olmanız çok önemlidir. Çünkü bebeğinizin dünyaya gelebilmesi için belli oranda suya ihtiyacı vardır. Gebelik döneminde suyun ne kadar önemli olduğunun farkına varan bir anne sindirim, cilt ve diğer problemlerinde önüne geçmiş olur.

Hamilelikte Neden Fazla Su Tüketilmesi Gerekir?
Hamilelik döneminin en başından itibaren annede yaklaşık olarak 1,5 litre kan artışı meydana gelir ve bu da karında aminiyotik sıvı oluşumunu sağlar. Bebek annesinin karnındayken bu sıvının içerisinde yaşadığından bu sıvı bebekte hayati önem taşır.

Su, fetüsünüzün temel ihtiyaçlarını karşılar

Her gün düzenli olarak tükettiğiniz su, doğum öncesi bebeğinizin ihtiyacı olan faydalı şeyleri bebeğinize taşır. Her şey vücudunuzun gerekli besinleri hücrelere emmesine, vitaminleri, mineralleri ve hormonları kan hücrelerine taşımasına yardımcı olan suyla başlar.

Hamilelik sırasında önerilen günlük su alım miktarı

Hamilelik sırasında vücut sisteminin iki kat çalışmasını sağlamak için daha fazla suya ihtiyacınız olacak. Vücut tipinize, bedeninize ve ne kadar aktif olduğunuza bağlı olarak değişse de, genel kural, günde sekiz ile 10 bardak su içmek gerekir. Ancak, sizin ve gebeliğinizin ilerleyişine göre ne kadar su içmeniz gerektiği konusunda en iyi kararı doktorunuz verecektir. Bunun için su tüketiminizle ilgili olarak doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Su Nasıl İçilmeli?

Yudumlarınızı bir kerede çok fazla yutmak yerine gün boyunca düzenli olarak sağlamak için aralıklarla yapmaya çalışın, bu sizi rahatsız etmeden tok hissetmenizi de sağlar.

Genelde su içilmesi unutulur ve özellikle kış aylarında bu en çok yaşanan durumdur. Su içmemeniz gerektiğini unutmamak için yanınızda bulunduracağınız 500 ml’lik sırma su sizin gün içerisinde ihtiyacınız olan suyu almanızı sağlayacaktır.

Sporda, egzersizde, öncesinde ve sonrasında düzenli su içmeye özen göstermelisiniz. Suyu dengeli içtiğinizde cildinizin daha parlak ve canlı olduğunu fark edeceğiniz gibi baş ağrısı ve sindirim sıkıntısı gibi problemleri de ortadan kaldırırsınız.

Doğal ve sağlıklı su için bize https://www.marsu.com.tr adresimizden ve 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :