İçme Suyu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İçme Suyu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sağlıklı bir bedene sahip olmanın ön koşulu, yeterli miktarda kaliteli içme suyu tüketmektir. Bu sebeple bedenin uzun süre susuz kalmaması ve iyi özelliklere sahip su tüketilmesi gerekmektedir. Bu sayede vücudun çalışma prensibine destek olunabilir ve ciddi sağlık sorunlarının önüne geçilebilir.

En iyi içme suyu; iç organların ve cildin sağlıklı bir bütün oluşturabilmesi, toksik atıkların vücuttan atılabilmesi, bağışıklık sisteminin korunabilmesi ve sağlık açısından pek çok olumlu gelişmeye imkan sağlayan su demektir. Bu sebeple suyun iyi olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler suyun kalitesini doğrudan etkilemektedir. Peki, en kaliteli içme suyu özellikleri nelerdir?

Zararlı Maddeler Barındırmayan İçme Suyu

İçme suyunun kalitesi analiz edilirken ilk olarak içme suyunun içerdiği zararlı kimyasal maddelerin temizlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. İçme suyunun riskli bütün kirli maddelerden arındırılması için pek çok filtreleme aşamalarından geçmesi gerekmektedir.

Damar yolu ile tüm organlarımıza ulaşan içme suyu, içerisinde bulunan tüm zararlı maddelere vücudumuzun her noktasına taşımaktadır. Klor, BPA, ağır metaller ve fitalat gibi zararlı maddeler içermesi ile bedenimizin her alanına ciddi zararlar verebilecek olan içme suyu oldukça riskli olabilmektedir. Bu gibi zararlara yol açmaması ve sağlık açısından risk barındırmaması için temizlenmesi önemlidir.

İdeal pH Derecesine Sahip İçme Suyu

İyi içme suyu pH değerinin sağlıklı bir seviyede olması gerekmektedir. İçme suyunun güvenilir ve kaliteli olabilmesi için gereken ideal içme suyu değerleri 7,5 ile 9,5 arasındadır. Depolanan asitlerin nötr olabilmesi için önemli olan içme suyu pH değeri, vücuttan toksinleri atma konusunda oldukça başarılıdır. Bu bilgilere ek olarak sağlıklı içme suyu, bedenin sağlık açısından bir bütün olarak korunmasına ve pH seviyesini dengelemesine yardımcı olmaktadır. Buna bağlı olarak ise bağışıklık sistemi güçlenir ve yaşlanma ertelenir.

Lezzetli İçme Suyu

Gün içerisinde yeterli su tüketimini gerçekleştirebilmek için suyun tadı oldukça önemlidir. Bu sebeple suyun lezzeti, içme suyu satın alınırken dikkat edilmesi gereken önemli özellikler arasında yer alır. Doğal kaynak suyu tadında su içmek lezzetinin ilk şartları arasındadır. Lezzetli su sayesinde gün içerisinde rahat bir şekilde su içebilmek mümkündür.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :