İzotonik Su Nedir?

Doktorların ve sağlık personelinin gözde malzemesi olarak nitelendirebileceğimiz izotonik su aslında birçok dal ve bölümde ciddi ölçekte kullanılmasıyla göze çarpmaktadır.

İzotonik serum adı ile de tabir edilen, fiziksel olarak (SF) olan ve tıp bilim dalında aslında sıkça kullanılan bir çözelti türü olmaktadır. Hastane ortamında bu çözelti ile birlikte birçok sorun giderilebilmekte ya da giderilmesi için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra anti bakteriyel ve mikrop öldürücü özellikte bir madde olduğundan dolayı yeni doğmuş çocukların burun ve göz temizliğinde zaten kullanılmaktadır. Genellikle bu solüsyonlar açık yaraların temizlenmesinde, hatta bu maddenin lens solüsyonu olarak kullanıldığı bile görülmektedir.

Son zamanlarda reklamlarda sıkça adını duyduğumuz izotonik su için birçok araştırma yapılmaktadır. Bu nedenle de sizler için izotonik su hakkında kısa bilgiler derledik.

Öncelikle İzotonik Su Güvenli Sudur

İçerisinde herhangi bir kalıntı kalmayacak biçimde saflaştırılan su, içilmediği sürece insan bedeninde herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Ama kesinlikle içilebilecek bir su olmamaktadır. Aslında izotonik dediğimiz su, saf suyun bir nevi tuzlu halidir. Serum fizyolojik olarak da isimlendirilebilmektedir.

Tıbbi Alanda Kullanılan En Temiz Sudur

Saf su, içinde patojen (vücut için zararlı olabilecek madde) bulunmadığı için tıp alanında açık yara temizlemesinde ve ilaç yapımında da ciddi ölçüde tercih edilmektedir.

Cildinizle Uyumlu ve Dermatolojik Olarak Gayet Sağlıklıdır

Saf su, ciltte kalıntı ve iz bırakan bileşenlerden arındırılmış bir su olmaktadır. Saf su kullanılarak ve saf su ile dokunarak üretilen ürünler hem yetişkinlerin hem bebeklerin cildinde hiçbir iz bırakmadan temizlik sağlamaktadır.

Kesinlikle Kimyasal Su Değildir

Saf su, yanlış yönlendirmelerin aksine kimyasal değil, içerisindeki kimyasallardan arındırılmış bir su olmaktadır.

İçme Suyu Değildir

Sevdiklerinin bakımı ve sağlığı için hassas olanlar iyi bilir; temizlik ve sağlığın vazgeçilmezi olan izotonik su sadece içildiği takdirde insan bedenine zarar verebilmektedir. Bunun dışında yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli izinlere sahip tüm saf su içerikli ürünler insan sağlığı için herhangi bir tehlike oluşturmamaktadır.

Ancak saf su kadar arındırılmış temiz bir su kaynağına sahip olan Lacivert su temiz içme suyu isteyenler için en ideal kaynaklardan biri olmaktadır.

Lacivert Su

Lacivert su en az saf su kadar sağlıklı ve temiz bir su kaynağına sahip olmaktadır ve saf, temiz bir su arayanlar için Lacivert su bayileri Lacivert su siparişi vermek isteyenler için her zaman hazır ve nazır bir şekilde beklemektedirler. Bu sayede de temiz ve saf su isteyenler için Lacivert su her zaman bayilerinden gelecek su siparişlerini beklemektedir. Eğer sizde sağlıklı, doğal ve saf bir su içmek istiyorsanız Lacivert su bayilerinden Lacivert su siparişi verebilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş : 

Menü