Kaliteli Suyun pH Değeri Kaç Olmalı?

Kaliteli Suyun pH Değeri Kaç Olmalı

Su insan yaşamının vazgeçilmezleri arasında yer alan ve yalnızca insanlarda değil diğer tüm canlılarda da ana yaşam kaynağı kabul edilmektedir. Çünkü, canlıların vücudunun büyük bir çoğunluğu sudan meydana gelen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de her bir canlının her bir insanın su tüketimine dikkat etmesi ve sağlıklı su tüketmesi önemlidir. Ancak, günümüzdeki pek çok kişi sağlıklı su seçerken dikkat etmesi gereken noktalar ile ilgili bilgi sahibi değildir. Bu durumda kişilerin sağlıklı suya ulaşmaları noktasında çeşitli sorunların meydana gelmesine neden olabilir.

Bundan kaynaklı olarak da sizler için sağlıklı ve kaliteli bir su seçerken bakmanız gereken ilk şeylerden biri olan pH değeri ile ilgili birkaç bilgi derledik.

pH Değeri Nedir?

pH değeri yalnızca sularda değil hayatımızın pek çok noktasında yer alan bir değerdir. Bu değer genellikle suyun ya da diğer maddelerin asidik ve bazik özelliklerini tanımlamak için kullanılır. pH değeri açısından 7 nötr kabul edilir. 7 pH değerine sahip olan bir ürün ya da madde ne asidik ne de bazik bir özellik göstermez. Ancak eğer bir ürünün ya da maddenin pH değeri 7’nin altındaysa bu o madde ya da ürünün zararlı olduğunu gösterir. Çünkü, 7’nin altında kalan pH değerleri asidik özellik gösteriyor demektir. Fakat biri ürün veya madde eğer 7’nin üstünde bir pH değerine sahipse de bu o maddenin ya da ürünün bazik bir özellik gösterdiğini ve daha sağlıklı bir yapısının olduğunu gösterir.

Suyun pH Değeri Kaç Olmalıdır?

Kaliteli ve sağlıklı bir su içmek istiyorsanız suyunuzun pH değerinin 7’den yukarı olmasına özen göstermeniz gerekir. Özellikle pH değeri 8, 9 gibi daha yüksek oranlarda olan suların daha sağlıklı ve kaliteli olacağını unutmamanız gerekir.

Ayrıca, kaliteli ve sağlıklı bir su içmek istiyorsanız Marsu gibi yıllardır hazır içme suları distribütörlüğü yapmakta olan firmaların sağladığı markaların sularını tüketmeniz önerilebilir. Bunun yanı sıra Marsu gibi alanında kendini kanıtlamış olan distribütörlerin yalnızca Sırma Su, Lacivert ve Eylül gibi bu alanda kendini kanıtlamış firmalar ile çalışması da sizin erişeceğiniz suyun daha kaliteli olmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle de bilinen ve tanınan markaların sularını tüketmeniz önerilebilir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :