Kışa Hazırlık: 4 Sağlıklı Detoks Suyu Tarifi

Kışa Hazırlık: 4 Sağlıklı Detoks Suyu Tarifi

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde sağlıklı detoks sularına karşı duyulan ihtiyaçta artmıştır. Çünkü hem vücudun su dengesinin hem de vitamin ve mineral dengesinin sağlanabilmesi için birçok kişi detoks sularına ağırlık vermekte, kışa lezzetli bir giriş yapmak istemektedir.

Bu nedenle sizler için kış aylarında tüketilmesi gereken ve sağlığınızın korunması noktasında etkin rol oynayan birkaç detoks suyu tarifi hazırladık.

Hindistan Cevizli Detoks Suyu

Hindistan cevizli detoks suyu yapmak aslında oldukça kolaydır. Çünkü, gerekli olan malzemelerin her biri çok rahat bir şekilde bulunabilen malzemelerdir. Bu malzemeler, 3 adet taze kereviz sapı, 1 adet salatalık, 1 adet limon, biraz lahana, 2 dilim taze rezene, taze zencefil kökü ve 6 gram taze hindistan cevizi şeklinde sıralanabilir.

Bu detoks tarifinin hazırlanabilmesi için ise hindistan cevizi haricindeki tüm malzemelerin belirtilen oranlarda katı meyve sıkacağında sıkılması gerekir. Ardından hindistan cevizinin de eklendiği su bir gece bekletilerek tüketilir.

Nane Limon Detoks Suyu

Nane limon detoksu için 1 adet limon, 1 litre su, 10 adet taze nane yaprağı ve 1 adet salatalık gerekir. Bu malzemeler hazırlandıktan sonra ise 1 litre suyun kapaklı bir şişeye doldurulması ve ardından dilimlenen 1 adet limonun,1 adet salatalığın ve 10 adet taze nane yaprağının suyun içerisine eklenmesi gerekir. Ardından bu su bir gece boyunca bekletilerek ardından içilebilir.

Zencefilli Salatalıklı Detoks Suyu

Zencefilli salatalık detoksu için 1 adet salatalık, 1 avuç maydanoz, 3 cm zencefil kökü, 1 tutam pul biber, yarım limon ve birkaç parça buz gereklidir. Ardından bu malzemelerden 1 adet salatalığın doğranması, bir avuç maydanozun ince ince kıyılması gerekir. Bu işlemin ardından ise 3 cm zencefil kökünün soyulup doğranması ve tüm bu malzemelerin üzerine yarım limon sıkılması ile 1 tutam pul biberin eklenmesi gerekir. Ardından blendar aracılığıyla bunların ezilmesi ve daha sonrasında tüm bu aşamaları geçerek hazırlanan suyun bir gece bekletilmesi gerekir.

Bağışıklık Arttırıcı Detoks Suyu

Bağışıklık arttırıcı detoks suyu için 1 adet sapıyla birlikte yeşil elma, 1 adet kabuğu soyulmuş portakal, 1 sap kereviz, 1 adet limon, 3 adet orta boy lahana yaprağı ve 1 adet büyük havuç gereklidir. Ardından bu malzemelerin her birinin katı meyve sıkacağı ile sıkılması ardından da buzdolabında ya da o da sıcaklığında bir gece bekletilmesi önerilir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :