Mevsim Geçişine İyi Gelen Detoks Suyu Tarifleri

Mevsim Geçişine İyi Gelen Detoks Suyu Tarifleri

Mevsim geçişleri birçok insan için zorlayıcı dönemler olabilmektedir. Özellikle daha zayıf bir bünyeye sahip olan insanlar için mevsim geçişleri oldukça sıkıntılı bir sürecin meydana gelmesine neden olabilmektedir. Çünkü, çok çabuk hastalanabilen insanlar aynı zamanda da mevsim geçişlerinden daha fazla etkilenmektedir. Bunun içinde sizler için mevsim geçişlerinde tüketilebilecek birkaç detoks tarifi derledik.

Hindistan Cevizli Detoks Suyu

Bu detoks tarifini hazırlamak için, 3 adet taze kereviz sapı, 1 adet salatalık, 1 adet limon, biraz lahana, 2 dilim taze rezene,taze zencefil kökü ve 6 gram taze hindistan cevizi gerekmektedir.

Hazırlanışı ise oldukça kolay olmaktadır. Öncelikle, hindistan cevizi hariç malzemeleri belirtilen miktarlarda katı meyve sıkacağında sıkılması gerekmektedir. Ardından hindistan cevizini eklediğiniz detoks suyunuzu bir gece beklettikten sonra tüketmeniz önerilmektedir.

Nane Limon Detoks Suyu

Bu detoks tarifini hazırlamak için, 1 adet limon, 1 litre su, 10 adet taze nane yaprağı ve 1 adet salatalık gerekmektedir.

Hazırlanışı ise, 1 litreyi suyu kapaklı bir şişeye doldurmanız gerekmektedir. Dilimlediğiniz 1 adet limon, 1 adet salatalık ve 10 adet taze nane yaprağını suyun içerisine eklemeniz daha sonrasında ise bir gece boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Böylelikle detoks suyunuzu gün boyu tüketebilirsiniz.

Zencefilli Salatalıklı Detoks Suyu

Bu detoks tarifini hazırlamak için, 1 adet salatalık, 1 avuç maydonoz, 3 cm zencefil kökü, 1 tutam pul biber, 1/2 adet limon ve birkaç parça buz gerekmektedir.

Hazırlanışı ise, 1 adet salatalığı doğranması, bir avuç maydonozu ince ince kıyılması, 3 cm zencefil kökünü soyarak doğranması şeklinde ilerlemektedir. Daha sonra ise hazırladığınız malzemeleri blendar’a koyarak üzerine yarım limon sıkmanız ve 1 tutam pul biber ile birkaç parça buz eklemeniz gerekmektedir. Blenderda hazırladığınız detoks suyunuzu bir gece beklettikten sonra içebilirsiniz.

Ancak, detoks hazırlarken bir diğer önemli nokta olan suyunda unutulmaması gerekmektedir. Çünkü, su ne kadar kaliteli olursa detoksta bir o kadar etkili olacaktır. Bu nedenle su siparişi vereceğinizde damacana suyun ne kadar kaliteli olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası Damacana Su Siparişi

Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız kaliteli suya ulaşmak sizler için çok daha özen gösterilmesi gereken bir şey olmalıdır. Bu nedenle de İstanbul Anadolu yakası ya da Avrupa yakası fark etmeksizin damacana su siparişlerinizi vermeden önce araştırma yapmanız ve en kaliteli damacana suyunu bulup sipariş vermeniz detoks suyunun da etkisinin yükselmesine katkı sağlayacaktır.Mevsim Geçişine İyi Gelen Detoks Suyu Tarifleri

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :