Meyveli Soda Zayıflatır Mı?

Meyveli Soda Zayıflatır Mı

Meyveli soda, rahatlamak ya da serinlemek için sıklıkla tüketilen içeceklerden biridir. Bu nedenle de pek çok kişi tarafından sevilen ve içilen bir içecektir.

Meyveli sodalar, genellikle çok düşük kalori değerlerine sahiptir. Bundan dolayı da kilo aldıran bir içecek olduğunu söylemek çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Ancak, meyveli sodaların bazılarının içerisinde şeker olduğu için tüketilirken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü, şeker kişinin kilo almasına ya da çeşitli rahatsızlıklar yaşamasına neden olabilir. Bunun önlenebilmesi için ise meyveli soda tüketirken dikkatli olunması önerilir.

Meyveli Soda Diyeti Bozar Mı?

Meyveli soda içerisinde belirli bir oranda şeker bulunan bir ürün olması bakımından diyet bozabilen bir içecektir. Ancak uzmanlara göre meyveli soda yerine sade soda tüketilirse bu durumda diyetiniz bozulmaz. Hatta zayıflama sürecinizde sindiriminize yardımcı olacağı için pek çok diyetisyen tarafından da önerilir. Fakat yine de diyetisyen ya da uzman doktor görüşü almanız tavsiye edilir.

Maden Suyu İçmek Zayıflatır Mı?

Maden suyu içmek, uzman diyetisyen görüşlerine göre zayıflamaya yardımcı bir üründür. Ancak, maden suyunun sade olması ve içerisinde şeker veya benzeri herhangi bir katkının olmaması önerilir. Çünkü, içerisinde şeker olan maden suları diğer bir ifade ile meyveli sodalar kişinin kilo almasına neden olabilir. Bunun nedeni de meyveli sodaların içerisinde bulunan şeker oranının bazılarında yüksek olması ve şekerin insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilmesidir.

Soda Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Soda, içerisinde bulunan çeşitli vitamin ve mineraller bakımından kilo verdirmeye direkt olmasa da dolaylı olarak yardımcı olabilmektedir. Ancak, bu noktada dikkat edilmesi gereken birkaç öğe daha vardır. Bunlardan ilki ise sade sodaların tüketilmesinin daha doğru olduğudur. Diğeri ise sade soda bile tüketilse direkt olarak yağ yakım sürecinde etkili olmaması bakımından tek başına yeterli olmadığıdır.

Meyveli Maden Suyu Kaç Kalori

Meyveli maden suları genel anlamda 1 şişede yaklaşık 90- 100 kalori arası değişebilir. Bu kalori değer daha düşük ya da yüksek olabilir. Bunun için meyveli maden sularının iyi incelenmesi önerilir. Meyve katkısı olmayan sade sodalar, sade maden sularında ise kalori genellikle 0 olarak kabul edilir. Bu nedenle de eğer diyet ya da zayıflamak için maden suyu tüketmeyi düşünüyorsanız sade halini tüketmeniz önerilir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :