Mineralli Maden Suyunun Faydaları Nedir?

Mineralli Maden Suyunun Faydaları Nedir

Her insanın sağlıklı kalabilmesi için doğal ve sağlıklı besinlere ihtiyacı vardır. Besinler vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin alınmasını sağlar.  Ancak ihtiyaç duyulan minerallerin bazılarını sadece mineralli maden suyu ile almak mümkündür.  Bunun için günlük içtiğiniz mineralli maden suyunun birçok avantajı vardır.

Mineralli Suda Bulunan Elementler

Mineralli suların içerisinde kalsiyum, bikarbonat, magnezyum, sülfat, sodyum ve klorür vardır. Az miktarda ise potasyum, flor ve iyot bulunur. Bu minerallere ihtiyaç her yaşta farklıdır.

Mineralli maden suyu, metabolizmanın ihtiyacı olan sıvı ve mineral eksiğinin giderilmesini sağlar. Bu da olabilecek birtakım sağlık sorunlarının ortadan kalmasına ve organların daha düzenli bir şekilde çalışmasına imkan sağlar.

Mineralli Maden Suyunun Avantajları Nelerdir?

  • Sağlığınızı korur, yaşam desteği sağlar,
  • Vücudun ihtiyaç duyduğu mineral eksikliğini giderir,
  • Bazı hastalıkların tedavi edilmesinde etkilidir,

Minerallerin Sağlık Açısından Önemi

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi mineralli maden suyunun içerisinde birtakım bileşenler vardır. Bu bileşenlerin hepsinin kendi içerisinde insan vücuduna sağladığı faydalar vardır. Aşağıda bu minerallerin vücutta ne işe yaradığı belirtilmiştir.

Bikarbonat: Sindirim, asit-baz dengesi

Kalsiyum:  Kalsiyum, kemiklerin sağlığı içi önemlidir, kanın pıhtılaşması ve sinir uyarılarının iletimi gibi görevleri vardır.

Klorür: Su-elektrolit dengesi, sindirim

Magnezyum: Kasların ve sinirlerin sağlığını korur, enerji üretimini sağlar, kalbin korunmasında önemlidir.

İyodür: Troid bezi fonksiyonları

Sodyum: Vücuttaki elektrolit dengesini korur, sindirimi kolaylaştırır.

Potasyum: Vücuttaki suyun dengesini ve hücre metabolizmasının düzenlenmesini sağlar.

Florür: Dişlerin ve kemiklerin sağlığını korumaya yardımcı olur,

Sülfat: Sülfatın vücudunuzda birtakım faydaları vardır. Örneğin sindirim safra kesesi ve fonksiyonlarının uyarılmasını sağlar. Bikarbonat sayesinde mide fonksiyonları desteklenir ve hem mide içerisindeki hem de kandaki asit baz dengesini sağlar. Sülfat sindirimde daha çok karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını destekler ve kalın bağırsakların uyarılmasını sağlar.

Suyun insan vücudu için faydası azımsanmayacak kadar fazladır ve içerisindeki mineraller daha sağlıklı kalmanızı sağlar.

Doğal ve sağlıklı su için bize https://www.marsu.com.tr adresimizden ve 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :