Musluk Suyu Tehlikeli mi?

Musluk Suyu Tehlikeli mi

Su, her dönem varlığını ve önemini koruyan temel kaynaklardan biridir. Su, çıkarıldığı kaynaktan evinize gelene kadar birçok aşamadan geçen ve dönüşüme uğrayabilir. Bunun dışında musluğunuzdan akan sular daha farklı işlemlere ihtiyaç duyar.

Musluk suyunun bulunduğu alan ve çıkarıldığı bölge, birçok metal ve toksik maddeye neden olabilir. Musluk suyunda yer alan zararlı ve toksik maddeler içtiğinizde tat ya da koku olarak bir farklılık oluşturmaz. Ancak vücudunuza giren musluk suyu belli bir süre sonra bazı sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. Musluk suyunda bulunan zararlı etkenleri ev ortamında analiz etmeniz mümkün olmayabilir. Genel olarak suyun içinde bulunan ve vücudunuza geçen tehlikeli maddeler birçok hastalığın temelini oluşturabilir.

Musluk Suyu ile Kaynak Suyu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birçok tüketicinin su hakkında merak ettiği farklı sorular vardır. Özellikle musluk suyu ile doğal kaynak sularının yapısı merak edilenlerin başında gelir. Doğal kaynak suları bildiğiniz üzere yer altında bulunur. Doğal kaynak suları uzun yıllar boyunca yer altında biriktiği ve rezerv halini aldığı için böyle isimlendirilir.

Doğal kaynak suyu çıkarıldığı yerden size ulaşana kadar fazla işlemden geçmez. Yer altından çıkan su sadece belli bir filtreleme işleminden geçerek size ulaşır. Musluk suyu ise genellikle büyük şehirler tarafından yapılan barajlarda biriken suyu ifade eder. Bu su baraj etrafındaki göllerden gelen su ile dolar ve ihtiyacı karşılar.

Herhangi bir işlemden geçmeden barajda toplanan sular belli bir değişime ihtiyaç duyar. Suyun içinde oluşabilecek bakteri, kimyasal ve biyolojik sorunların arınabilmesi için bazı dezenfektasyon işlemleri uygulanır. Gerekli havalandırma, süzme ve temizlik işlemlerinin ardından sular evlerinize doğru yol alır.

İstanbul Maltepe Damacana Su

Su, günlük hayatta içmek ve diğer işlemler için kullanılan en temel maddelerin başında yer alır. Şehir hayatında ise sağlıklı ve kaliteli su tüketmek için çoğunlukla ambalajlı sular tercih edilir. Damacana suları sayesinde aradığınız kaliteli ve nitelikli suya ulaşmak çok daha pratik bir hal alır. Damacana su siparişi vererek minimum sürede lezzetli suyun kapınıza geldiğiniz görebilirsiniz. Pek çok bölgede yer alan damacana su bayileri sayesinde en kısa sürede içme suyunuza ulaşabilirsiniz. Maltepe damacana su siparişi ile ilgili merak ettiğiniz her şeye https://www.marsu.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş :