Neden Cam Damacana Kullanmalıyız?

Neden Cam Damacana Kullanmalıyız

Su mevsime göre tadını değiştirebilir ve bu değişimin en önemli nedenleri ise suyun saklama ve taşınma koşullarıdır. Özellikle plastik şişeler ve damacanalar suyun tadının değişmesinde önemli bir rol oynuyor.

Elbette ki burada önemli olan suyun tadı değil, suya plastiğin ham maddesi olan Petrolun sızma ihtimalidir. Yapısı gereği kimyasal bir etkileşime geçebilen plastik, su içerisinde hızlı çözülür. Suyun tadındaki değişimde çözülme nedeniyle suya bırakılan kalıntılardır. Yapılan araştırmalara göre BPA maddesinin vücutta kansere neden olduğu açıklanmış durumda. Uzmanlar ise etrafta bulunan kimyasalların artmasıyla vücudun bazı kimyasallarla mücadele edememesine neden oluyor. Plastiğin aksine cam ise kimyasal bir etkileşime girmiyor. Doğal olarak suyu şişe de sakladığınızda etkileşim olmuyor ve suyun tadı değişmiyor.

Plastik Damacanalar

Plastik damacanalar yukarı da bahsetmiş olduğumuz hususların yanı sıra tekrar tekrar doldurulduğu için işin boyutu biraz daha değişiyor. Bir plastik damacana tekrar kullanılacaksa bu durumda yönetmelik gereği belli iç dış temizliğinin yapılması gerekiyor. Sırma Su bu yıkamaya dikkat ediyor olsa da büyük firmaların dışında kalan firmalar bu duruma çok fazla dikkat etmiyor. Üstelik bir de bayi aşaması olduğunu düşünürsek burada saklama ve dağıtım koşulları da çok önemlidir. Bunun için eğer plastik damacana ile su alınmak isteniyorsa bilinen ve büyük firmalardan almak her zaman mantıklı bir çözümdür.

Sırma Grup İstanbul Anadolu Yakası Resmi Distribütörü Marsu olarak satışını yaptığımız damacana sularını sağlıklı bir ortamda doldurur evinize kadar getiririz.

Cam Damacanalar

Cam damacanalarda ise çözüm farklı bir şekilde uygulanıyor. Firmalar çözüm olarak kişiye özel hizmet veriyorlar. Yani cam damaca için ödemiş olduğunuz depozito karşılığında sadece sizin kullanımınıza açık hizmet veriliyor ve bu sayede cam damacananızı kimseyle paylaşmak durumunda kalmayabiliyorsunuz. İşin sağlık boyutunda tedbirler daha da artırılarak cam damacanalara uygun olan cam pompalarında satıldığını biliyoruz.

Avrupa’da Plastik Damacanalar

Avrupa’da plastik damacanalar artık yok denilecek kadar az bir ülkede satılıyor. Onun yerine sular cam şişelerde hazırlanarak bu şekilde satışa sunuluyor. Türkiye’de de cam damacana ve cam şişelerin satışı henüz yeni yaygın hale geliyor.

Marsu ile tanışmak için https://www.marsu.com.tr/ adresini ziyaret edebilir, isterseniz 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızı arayabilirsiniz.

Paylaş :