Neden Cam Şişe Su Tercih Etmeliyiz?

Neden Cam Şişe Su Tercih Etmeliyiz

Uzmanlar tarafından yapılan çeşitli araştırmalara göre plastik şişelerin zararları ortaya çıkarılmıştır. Özellikle astım, kalp rahatsızlığı, kanser, migren, kısırlık ve obezite gibi birçok sağlık sorununa neden olduğu söylenebilmektedir. Çünkü bilindiği üzere pet şişelerin hammaddesi bir tür petrol artığı olmaktadır.

Plastik şişeler insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Pet şişelerin yapısında yer alan ve sonradan katılan yüzlerce kimyasal madde insan sağlığını ciddi olarak tehdit edebilmektedir. Kansas üniversitesinde yapılan deneylerde, BPA verilen kobay farelerinin daha az aktif olduğu, ses ve ışığa aşırı duyarlı oldukları gözlemlenmiştir.

Kimyasal Maddelerden Nasıl Korunuruz?

Kimyasal maddelerden korunabilmek için öncelikle pet şişe kullanım alışkanlığının azaltılması gerekmektedir. Market ve büfe önlerinde güneş ışığına maruz kalarak depolanan pet şişe suların güneşten etkilendiği bilinmektedir. Aynı zamanda da pet şişelerin ambalajından etkilendiği, kimyasal etkileşime girerek koku ve tat değişikliği oluştuğu da çeşitli araştırmalar ile ortaya konmuştur. Arabanızda kalan pet şişenin birkaç gün içinde tadının ve kokusunun değiştiğini için nasıl içilemez hale geldiğini düşünmeniz yeterlidir.

Bu nedenle de içme suyunda mutlaka cam şişe seçilmesi gerekmektedir. Cam şişeler ya da cam damacanalar içindeki sularda tat değişikliği, koku ve ambalajdan olumsuz etkilenme gibi durumlar gözlemlenmemektedir.

Bu noktada bilmeniz gereken şey 50 binin üzerinde yeni kimyasalın hayatlarımıza girdiği gerçeğidir. Vücudumuz bazı kimyasallara karşı kendisini nasıl savunacağını bilmemesi de başka bir sorunlu durumun oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle son dönemdeki kanser patlamasında plastikler büyük bir etken olmaktadır.

Cam Şişe Neden Tercih Edilmeli?

Cam ambalajlar, içerisindeki ürünün tadını, kokusunu, aromasını değiştirmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Özellikle kaynak suları doğadaki en saf ve doğal haliyle masalarınıza gelmektedir. Plastik ambalajda, tetrapakta içerken hissettiğiniz plastik tadını camda almayacaksınızdır. Şeffaf olduğu için ürünü net görebilmenizde önemli olmaktadır.

Ayrıca, cam mikroorganizmalar içermemektedir. Bu bağlamda da kimyasal reaksiyon göstermemektedir. Su, nem, hava geçirmeyerek ürünü tüm diğer ambalajlardan daha iyi koruduğu ise bir gerçektir. Isıya karşı dirençli olması da bir başka özelliğidir. Cam sonsuz kez eritilip biçimlendirilebildiğinden geri dönüşümlü bir ürün olmaktadır.

Camın özü doğal olmaktadır. Doğadan gelmektedir ve bu nedenle de saf doğal içeriklerden meydana gelmektedir. Cam şişe çevre dostu bir ürün olmaktadır. Çevreyi ve sağlığınızı korumak için en sağlıklı ambalaj şekli olmaktadır. Kanserojen maddeler içermemektedir. Anti-ultraviole yaklaşımlarla geliştirilmektedir. Ürün içeriğini radyasyon etkisinden uzak tutmaktadır. Doğayı koruma ve doğanın kirlenmesini önlemek için de yenilenmeyen doğal kaynaklardan tasarruf etmek için de cam şişe önerilmektedir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş : 

Menü