Sağlıklı ve Lezzetli Detoks Suyu Tarifleri

Sağlıklı ve Lezzetli Detoks Suyu Tarifleri

Detoks suları özellikle son dönemde çok popüler olan tarifler olmaktadır. Pek çok kişi kilo vermek, daha fit olmak ya da daha sağlıklı beslenebilmek adına çeşitli detoks suyu tariflerine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle sizler için hem sağlıklı hem de lezzetli olan birkaç detoks suyu tarifi derledik.

Elma-Tarçın Detoks Suyu

Hem pratik hem lezzetli hem de sağlıklı olan elma-tarçın detoksu yapımı ve malzemeleri oldukça kolay olan bir detoks tarifidir. Bu tarif için 1 adet çubuk tarçın, 1 adet orta boy elma, yarım orta boy limon, 1 litre oda sıcaklığında suya sahip olmanız yeterli olmaktadır.

Hazırlanışı da oldukça kolaydır. Öncelikle elma ve limonu iyice yıkayıp doğramanız gerekmektedir. Ardından, tarçın, su, elma ve limonu birbirine karıştırmanız ve kapağını kapattıktan sonra en az 4 ile 5 saat arası kadar bekletmeniz gerekmektedir. Ardından tarif hazır olacaktır.

Çilek-Limon Detoks Suyu

7 ile 8 adet arası çilek, yarım orta boy limon, 1 litre oda sıcaklığında su ve taze fesleğen yaprakları ile oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilen çilek-limon detoks suyu hem sağlıklı hem de lezzetli olması bakımından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu detoks tarifinin hazırlanışı da oldukça kolay olmaktadır. Öncelikle, çilek ve limonu iyice yıkayıp doğranması gerekmektedir. Ardından, çilek, fesleğen ve limonun karıştırılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise kapağının kapatılması ve en az 2 saat kadar bekletilmesi önerilmektedir.

Gül-Ahududu Detoks Suyu

2 avuç gül yaprağı, 1 avuç ahududu, 1 litre su ile hazırlanabilen gül- ahududu detoksu lezzeti ile sık tercih edilen detokslardan olmaktadır.

Hazırlanışı açısından ise bir litre ılık suyun içerisine tüm malzemeleri eklenmesi gerekmektedir. Ardından ise malzemeler suda 4 saat kadar bekletilmelidir. Daha sonrasında ise kolayca tüketilebilmektedir.

Hindistan Cevizi-Limon-Nane Detoks Suyu

Yarım hindistan cevizi ve suyu, yarım limon suyu, 8 ile 9 adet arası nane yaprağı ile kolayca hazırlanabilen Hindistan cevizi-limon-nane detoksu lezzeti ile de çok popüler olmaktadır.

Bu detoksun hazırlanışı ise oldukça basittir. Yarım Hindistan cevizi parçalarını suyu ile birlikte blenderdan geçirmek gerekmektedir. Ardından da tüm malzemeleri 1 litre suyun içerisine ekleyerek buzdolabında bekletilmelidir. Böylelikle tüketime hazır hale gelecektir.

Sizlerde bu sayede lezzetli ve sağlıklı bir detoks suyu tüketebileceksiniz.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :