Sağlıklı ve Lezzetli Limon Suyunun Faydaları

Sağlıklı ve Lezzetli Limon Suyunun Faydaları

Taze limon suyu içerdiği antioksidan ve anti-kanser maddeleri nedeniyle, çeşitli hastalıkların tedavisinde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Her sabah bir bardak ılık suya yarım limonun suyunu sıkıp içilmesi de bu açıdan oldukça yararlı bir hareket olarak değerlendirilmektedir.

Sabahları içilen ılık limonlu suyun faydaları saymakla bitmemektedir. Sabah gözünüzü açar açmaz gidip su ısıtıcının düğmesine basmanız ve kendinize koca bir bardak kahve hazırlamanızı biraz daha erteleyerek limon suyu içmek çok daha doğru bir adım olacaktır. Çünkü, sabahları içeceğiniz ılık limon suyu kafein bağımlılığınıza da son vererek sizin daha mantıklı bir kimse olmanızı sağlayacaktır. Ilık limon suyu içmenin özellikle de kış aylarında birçok faydası bulunmaktadır. Bu harika kafein alternatifini hazırlaması da oldukça kolay olmaktadır. Bunun için bir bardak ılık sağlıklı suya yarım limonun suyunu sıkmanız gerekmektedir ve içeceğiniz hazır olmaktadır.

Bunun yanı sıra limon suyunun belli başlı faydaları da bulunmaktadır ve sizler için bu faydaları kısaca derledik.

Limon pH- Alkalin Seviyesini Dengeler

Kronik hastalıklarla savaşmak için vücuttaki alkalin dengesini korumak çok önemli olmaktadır. Limon asit içermesine rağmen, tüketildiğinde vücudun alkalize olmasına yardımcı olan bir etkiye sahiptir.

Limon Suyu Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

C vitamini açısından çok zengin olan limon, aynı zamanda bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzenli çalışmasına, vücudun kanserle savaşmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.

Limon Suyu Boğaz Ağrısını Giderir

Ilık limonlu su içmek, soğuk algınlığı ve gripten doğabilecek boğaz ağrılarına ve farenjite iyi gelmektedir.

Limon Suyu Karaciğere İyi Gelir

Karaciğerde bulunan sindirim enzimleri, limonlu su sayesinde harekete geçmektedir ve ayrıca kanın oksijen durumunu dengelemesini de sağlamaktadır.

Limon Suyu Kanı Temizler

Limon suyu vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı olmaktadır.

Limon Suyu Kan Şekerini Dengeler

Limon suyu içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletmektedir.

Limon Suyu Kalori Alımını Azaltır

İçerdiği pektin lifler sayesinde açlık hissini, toksinleri attırarak kalori alımını azaltmakta ve kilo alımınızı yavaşlatmaktadır. Çünkü genel olarak alkali besinleri daha çok tüketmek, daha hızlı zayıflanmasını sağlamaktadır.

İstanbul Kartal Damacana Su

Her şeyden önce limon suyu yapılan suyun sağlıklı olması çok önemli olmaktadır. Bu nedenle de kullandığınız damacana sularının nereden geldiğini ve hangi markaların sularını kullandığınız çok önemli olmaktadır. Çünkü, limon suyu tek başına içilmemektedir ve bundan dolayı da limon suyunu ılık bir suyun içine sıkmanız gerekmektedir. Böylece tadının daha yumuşak olmasını ve daha içilebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak, bunu yapabilmek için damacana suyun nereden geldiği çok önemli olmaktadır. Marsu gibi çok değerli markaları bünyesinde barındıran damacana su hizmetlerinin kullanılması gerekmektedir. Bunun içinde ister Kartal ister başka bir yerde olun damacana su seçimi yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş : 

Menü