Sonbaharda Yenilenmenizi Sağlayacak Detoks Suyu Tarifleri

Sonbaharda Yenilenmenizi Sağlayacak Detoks Suyu Tarifleri

Yaz aylarının bittiği ve sonbahar aylarının kendini gösterdiği şu günlerde kişiler kendilerini yenilemek için detoks suyu tariflerine yönelmeye başlamıştır. Çünkü, yazın o sıcak ve güneşli günleri yerini sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine bırakırken vücudunuzu güçlendirmek için çeşitli detokslara yönelerek kendi sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Bunu yapmak ise çok kolaydır. Çünkü, aslında yapmanız gereken tek şey hayatınızdan bazı yemekleri ve içecekleri çıkarmanız ve sağlıklı besinlere yönelmenizdir.

Bu nedenle de sizler için genel anlamda sonbaharda yenilenmenizi sağlayacak bazı detoks suyu tarifleri hazırladık.

Pratik Detoks Suyu Tarifi

Pratik detoks suyu tarifi adından da anlaşılacağı üzere oldukça kolay hazırlanan paratik bir tariftir. Bu tarif kapsamında gerekli olan şeyler, 250 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve nane yapraklarıdır.

Pratik Detoks Suyunun Yapılışı

Hemen hemen her evde yer alan belirli malzemeler kullanılarak yapılabilecek olan bu tarifin yapılışı da çok basittir. Bu tarif için tek yapmanız gereken, salatalık ve limonu küp şeklinde doğramanızdır. Ardından doğradığınız malzemeleri suya atmak ve nane yapraklarını ekleterek 2 gece buzdolabında bekletmenizdir.

Zencefil Etkisi Detoks Suyunun Tarifi

Zencefil etkisi detoksu, 1 adet nar, yarım limon, 1 bardak küp şeklinde dilimlenmiş ananas, 300 ml. su, 1 çay kaşığı zencefil ve 2 adet muz ile hazırlanabilir.

Zencefil Etkisi Detoks Suyunun Yapılışı

Bu tarif için ilk olarak yarım limonun suyunu sıkmanız gerekir. Ardından limonun suyunun hazırlanacak olan suya katılması önerilir. Bu işlemin ardından ise küp haline getirdiğiniz ananasları ve muzları doğrayıcıdan geçirip karışıma eklemeniz tavsiye edilir. Son olarak ise rendelenmiş narı ve zencefili ekleyerek tüm malzemelerin tekrar doğrayıcıdan geçmesi gerekecektir. Bu işlemlerden sonra bir saat bekleyip sonra doyasıya detoks suyunuzu içebilirsiniz.

Karpuz Detoks Suyu Tarifi

Bu tarif kapsamında, 10 dilim karpuz, 1 salatalık, yarım limon, 1 lt. Marsu gibi kaliteli distribütörlerden alınan içme suyu, buz ve taze nane yaprakları kullanılmalıdır.

Karpuz Detoks Suyunun Yapılışı

Karpuz detoksu oldukça sağlıklı ve basit bir tariftir. Çünkü tek yapmanız gereken tüm malzemeleri küçük küçük doğramanız ve suyun içine ekleyerek bir süre buzdolabında bekletmenizdir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :