Su Çeşitleri

Su Çeşitleri

Musluk Suyu

Musluk suyu içilebilir olarak kabul edilmesine rağmen, birçok soruna yol açabilir. Birincisi, klor insan tüketimi için ideal değildir ve vücudumuz bunu teknik olarak halledebilirken, klor çeşitli sağlık komplikasyonlarına yol açabilir. Evinize musluk suyu getiren borularda kurşun bulunması nedeniyle musluk suyunda kurşun riski olabilir.

Suyun sıcaklığı, akışı, yılın zamanı ve daha fazlası musluk suyunun kalitesini etkileyen bir faktördür bu nedenle genelde insanlar musluktan içtikleri suyun tadını beğenmeyerek şikayetçilerdir. Musluk suyu, mevcut en ucuz su seçenektir, ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi size bir dizi tavizle gelir.

Kaynak Suyu

Kaynak suyu genellikle arıtılmış suyla eşit veya birbirinin yerine kullanılabilir olmakla karıştırılır. Kaynak suyu, kuyu veya musluk suyunda bulunan maddelerin çoğunu içerir. Aslında su kaynakları nehirlerimizi beslediği için musluk suyumuzda çok fazla kaynak suyu vardır.

Bazı insanlar kaynak suyunun % 100 saf ve doğal olduğunu söyler, ancak bu suların satışı yapılırken arıtılarak sunulur. Bu da ister istemez suyun saf kısmının kaynakta kaldığının ifade edilmesi anlamına gelir. Bazı firmalar şişeledikleri suyun doğrudan kaynaktan geldiğini ifade ederek bunu akıllıca bir reklam aracı olarak kullanmayı tercih ederler. Bu kurnazlık ise kaynak suyunun doğal ve hoş olduğunu çağrıştırır. Gerçekte, çoğu kaynak suyu kaynağında şişelenmez. Yani şişeleme tesisine nakledilmek üzere büyük tanker kamyonlara pompalanır. Bu kamyonlardaki su, kirlenmeye karşı korumak için her zaman klorlanmalı veya ozonlanmalıdır. Bu da kaynak suyu, büyük ölçüde aynı şekilde işlem gördüğü için musluk suyundan pek farklı değildir denilebilir.

Arıtılmış Su

Su arıtma firmalarının büyük bir çoğunluğunun bu işi ticari bir gelir olarak yaptıkları açıktır. Bunun pazarlaması yapılırken ise tercih edilen yöntem satılan arıtma cihazından kazanç elde etmek değil filtrelerinin belli dönemlerde değiştirilmesini tavsiye ederek olacaktır. Arıtma cihazları suyu temizlerken içerisindeki birtakım faydalı mineralleri de yok eder. Bu suyun tatlı olmasını sağlarken faydasını da ortadan kaldıracaktır.

Damacana Su

Damacana su hem temiz, hem saf hem de her zaman bulabileceğiniz bir sudur. Doğru markayı seçtiğinizde ise eve kadar teslim alabilmeniz bu suyun kullanımını çok daha konforlu bir hale getirir.

Doğal ve sağlıklı su için bize https://www.marsu.com.tr adresimizden ve 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :