Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su Diyeti Nasıl Yapılır

İnsan vücudunun % 75’i sudan oluşur. Bunun için her insanın gün içerisinde yeterli miktarda su içmesi gerekir. Suyun eksik içilmesi durumunda birtakım belirtiler ortaya çıkar ve bunların en başında da ciddi bir baş ağrısı vardır. Su tüketilirken metabolizma hızı göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için herkesin içmesi gereken su miktarı aynı değildir.

Su sağlığımız için her açıdan önemlidir, ancak son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz diyetlerden birisi olan su diyeti de zayıflamak isteyenlerin tercihi olmuştur.

Özellikle sosyal medya kullanıcıları aracılığı ile kulaktan kulağa yayılan su diyeti güncel diyet listeleri arasına girmiş bilinçli bir şekilde yapıldığında ise etkili sonuçlar ortaya koymuştur.

Su Diyeti Nedir?

Su diyetinin temelinde gün içerisinde sıvının dışında başka bir yiyecek tüketilmemesi var. Bunun içinde bilerek yapılması çok önemlidir. Ortaya çıktığından beri sürekli olarak tartışılan bu diyet üzerine yapılmış pek çok araştırmadan da söz etmek mümkün. Örneğin suyu soğuk olarak içtiğinizde vücut sıcaklığına denk getirilmesi kalori yakılmasına neden oluyor. Bu da kişinin kilo vermesine yardımcı oluyor.

Gün içerisinde alınması gereken miktarın tamamlanmasını hedefleyen bu diyetle birlikte, böbreklerde fazla çalışıyor bu da vücuttaki fazla toksinlerin idrar yoluyla ya da terle birlikte dışarı atılmasına imkan sağlıyor.

Suyun eklemler, omurga ve beyin üzerinde önemli bir etkisi söz konusu. Yeteli miktarda su içildiğinde kan basıncı normal düzeyde yapılıyor, vücut sıcaklığı da sağlanmış oluyor.

Suyla Diyet Nasıl Yapılıyor?

Su vücutta detoks etkisi oluşturuyor ve kalori yakılmasını daha da hızlandırıyor. Su diyetinde günde en az 2 litre su içilmesi gerekiyor. Bu da kişinin kendisini tok hissetmesine imkan sağlıyor.

Su diyeti kısa süreli olarak yapılması gerekiyor. Çünkü diyetin süresinin uzatılmış olması vücudun ihtiyacı olan diğer besinleri alamamasından dolayı birtakım riskleri de beraberinde getiriyor.

Su diyetinde sabah kalkıldığında bir bardak limonlu su içmek vücudun enerjik olmasını sağlıyor. Limonun içinde bulunan C vitamini hücreleri serbest radikallerden koruduğu için kalp ve damar sorunlarının da önüne geçiyor. Diğer öğünlerde ise vücudun ihtiyaç duyduğu besinlerden alınması gerekiyor.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :