Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır

Canlılar için su faydası en yüksek besinlerden biri olmaktadır. Ancak her insan günde belirli oranda su tüketmek zorunda olmaktadır ve çoğu insan bu oranı karşılamamaktadır. Bu nedenle de sizler için su içme alışkanlığı kazanmanın birkaç küçük yolunu derledik.

Uyandığınızda Bir Bardak Su İçme Alışkanlığı Haline Getirin

Sabah uyandığınızda ve tam açken çay ya da kahve içmeye başlamadan önce bir bardak su içmeniz önerilmektedir. Böylelikle sindirim sisteminize de uyandığınızı haber verebilirsiniz ve güne rahat bir başlangıç yapabilmeniz için ilk adımınızı atmış olursunuz.

Yanınızda Her Zaman Su Bulundurun

Yoldayken veya işteyken ya da nerede olursanız olun her zaman yanınızda su olmasına dikkat edin. Bu sayede fark etmeden bile olsa birkaç yudum su içebilirsiniz.

Günlük Su Tüketiminize Dikkat Ediniz

Daha fazla su içmek için her gün ne kadar su içtiğinizi kaydetmeniz hem motive olmanız hem de gelişim sürecinizi kontrol edebilmeniz adına önemli olmaktadır. Bu su kayıt işlemleri için bir mobil uygulamalardan yararlanabilir veya kaç bardak su içtiğinizi küçük bir not defterine, telefonunuzun notlar bölümüne kaydedebilirsiniz. Bu sayede günlük su tüketimi için koyduğunuz hedefi takip etmeniz veya az su içtiğinizde bunu telafi etmeniz kolaylaşmaktadır.

Suyunuzu Tatlandırmayı Deneyin

Eğer su içmeyi sevmiyorsanız o zaman suyunuzun tadını değiştirebilmek içim adım atabilirsiniz. Örneğin, suyunuza limon, çilek gibi taze meyveler, salatalık gibi sebzeler ya da nane yaprağı, çubuk tarçın gibi aromalar katarak tatlandırabilirsiniz. Bu sayede su içme isteksizliği de ortadan kaldırabilmeniz mümkün olacaktır.

Hatta haydi hemen şimdi kendinize hemen bir bardak limonlu su hazırlayabilirsiniz. Çünkü limonlu suyun faydası sandığınızdan daha çok olmaktadır ve aromatik tadıyla da eşsiz bir seçenek olmaktadır. Bu tadı elde etmek için suyunuzun içine limon, nane gibi sebzeler koyabilirsiniz. Böylelikle ham limonlu, naneli su içebilir hem de bunların faydalarından yararlanabilirsiniz.

İstanbul Beykoz Damacana Su

Su içme alışkanlığı elde etmek için en önemli etkenlerden biri de iyi su bulabilmektedir. Çünkü, piyasada birçok suyun bulunması sağlıklı sularla birlikte sağlıksız sularında yükselmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle örneğin İstanbul Beykoz’da yaşayan biriyseniz damacana su alırken bölgenize hizmet veren ve sizlere kaliteli su garantisi sunan Marsu gibi markaların sularını tercih etmeniz önerilmektedir. Böylelikle hem lezzetli hem de sağlıklı damacana suyuna ulaşmanız mümkün olacaktır.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş : 

Menü