Su İçme Rutini Oluşturmak İçin 4 Öneri

Su İçme Rutini Oluşturmak İçin 4 Öneri

Sağlıklı bir vücudun anahtarı olan suyun, kasların düzgün çalışmasından kalbin kolayca kan pompalamasına kadar pek çok faydası vardır. Yeterli miktarda tüketildiği takdirde vücuda sağladığı yararların yanı sıra gereğinden az tüketildiğinde ise zararları bulunmaktadır. Az su içmenin zararları; saç, dudak ve ciltte kuruluk, beyin işlevlerinin düzgün çalışmaması, yorgunluk hissi gibi olumsuz durumlardır.

Bu sebeple su içme isteğini artırmak, doğru su içme teknikleri hakkında bilgi edinmek ve bu faaliyeti bir rutin haline getirmek için 6 öneriyi sizler için hazırladık. Yaz mevsiminin sıcak ve bunaltıcı sıcağında vücudunuzun kaybettiği suyu, sizin için derlediğimiz bu 6 öneri ile geri kazanabilirsiniz.

Kapasitenize Uygun Hedefler Belirleyin

Su içme disiplini oluşturmak için ilk olarak gün içerisinde ne kadar su tükettiğinize odaklanabilirsiniz. Daha sonra ne kadar su içmek istediğinize karar vererek kapasitenize uygun günlük su miktarını belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz bir hedefinizin olması başarıya daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kendinize Ait Bir Su Şişesi Edinin

Su içme rutini oluşturmak için çıkılan bu yolda, suyunuzu sürekli yanınızda taşımanıza yardımcı olan bir şişeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Kişisel beğeninize uygun şişeleri tercih ederek su içme konusunda motivasyon edinebilirsiniz. Kendinize ait beğendiğiniz tarzda bir su şişesine sahip olmak, su içmeyi sevmenizi sağlayabilir. Bu sayede su içme alışkanlığı kazabilirsiniz.

Suyunuza Farklı Tatlar Katın

Su tadını beğenmeyen ve su içme rutini oluşturmaya çalışan kişilerin zorlanmaması için suyuna sevdiği tatları eklemesi, suyu sevmesine yardımcı olabilir. Limonlu, tarçınlı suyun tadı hem sizi zorlamayacak hem de günlük su tüketimini gerçekleştirebileceksiniz. Suyu tatlandırmanın bir yandan fonksiyonel diğer yandan eğlenceli bir yanı vardır. Aynı zamanda karpuz, salatalık ve greyfurt gibi meyveler ile eğlenceli smoothie’ler yapmak mümkündür.

Hatırlatıcı Uygulamalar Kullanın

Yaşamımızın her alanında kolaylık sağlayan teknoloji, düzenli ve yeterli su tüketmeme sorununa da çare bulabilmektedir. Birçok su içmeyi hatırlatan uygulama ile su tüketmeyi bir rutin haline getirebilmeyi mümkün kılmaktadır. Bu uygulamalar, su içme sıklığınızı ve içtiğiniz su miktarını analiz ederek size kolaylık sağlamaktadır.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş : 

Menü