Su Neden ve Nasıl Arıtılır?

Su Neden ve Nasıl Arıtılır

Suyu işleme şekli kaynağına bağlıdır. Türkiye’deki çeşitli su kaynakları, herkes için içilebilir düzeye getirilerek musluklardan akıtılmaya çalışılır. Ancak bazı şehirlerde musluk suları gerek binalardaki boru sistemlerinden gerekse suyun kendisinden dolayı tam olarak içilebilecek bir tada sahip olmayabilir. Bu nedenle özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar musluk suyundan içmek yerine arıtıcı ya da damacana suları tüketmeye özen gösterirler. Suyun insan sağlığı için önemi ve faydasına baktığımızda aslında temiz suya verilecek olan her kuruş haklıdır. Bunun içinde söz konusu sağlık olduğunda en temiz suyu içmek gerekir.

Suyunuz size ulaşmadan önce arıtılması, doğru göründüğünden, kokulduğundan ve tadının doğru olduğundan ve sağlık standartlarını karşıladığından emin olmak için önemlidir.

Suyunuzu kaynağına göre filtrelemek ve arıtmak için en etkili ve en uygun yolun seçilmesi gerekir. Bu sayede yüksek standartlarda su tüketilmiş olur.

Klor

Klor, su arıtma sürecinde halk sağlığını korumak ve suyun içilmesi için güvenli olmasını sağlamak, bakteri ve kaynak suda bulunabilecek diğer patojenleri yok etmek için kullanılır.

Kloramin

Klor gibi, kloramin de kaynak suda bulunabilen bakterileri ve diğer patojenleri yok eder ve musluk suyunun temiz ve içilmesi için güvenli olmasını sağlar. Kloramin, daha uzun borulara nüfuz etmede klordan daha iyi olduğu için daha uzun su dağıtım sistemlerinde kullanılır.

Florür

Florür, suda, toprakta ve gıdalarda doğal olarak bulunan mineraldir. Florür içme suyunuzun tadını, görünümünü veya kokusunu etkilemez.

Damacana Suları

Musluk suları test edildiğinde her ne kadar içilebilir kıvamda olsa da bir damacana suyun tadına ve saflığına ulaşmaz. Ancak burada önemli olan şey damacana suyunun da kalitesidir. Biz siz değerli müşterilerimize ulaştırmış olduğumuz damacana sularının doğal olmasına ve sağlığa uygun olmasına önem veririz. Bunun için damacanalar belli bir temizleme aşamasından geçirildikten sonra ikinci kez doluma gönderilir. Temiz olan suyun sağlıksız olan damacanalara konulması söz konusu değildir. Sağlıklı su içmek istediğinizde markamız sizin için en iyi suyu ulaştıracaktır.

Doğal ve sağlıklı su için bize https://www.marsu.com.tr adresimizden ve 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş : 

Menü