Vücudun Susuz Kaldığı Nasıl Anlaşılır?

Vücudun Susuz Kaldığı Nasıl Anlaşılır

Her bir insanın günlük alması gereken belirli bir oranda su vardır ve kişi bu oranın altında kalırsa vücudu susuz kalabilmektedir. Susuz kalan vücut ise kişinin bünyesinde farklı rahatsızlıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Sizin için kısaca susuz kalındığında neler olabileceğini derledik.

Eğer hafif ya da orta düzeyde bir susuzluğunuz varsa bu durumda, ağız kuruluğu, uyku hali, yorgunluk, cilt kuruluğu, soğuk cilt gibi problemlerin yanı sıra, baş ağrısı, kabızlık, baş dönmesi, ağlarken az gözyaşı, az idrar, kas krampları, aşırı susama, koyu renkli idrar, kafa karışıklığı ve ağız kokusu gibi problemler meydana gelebilir.

Eğer şiddetli derecede susuzluk söz konusu olursa vücudunuzun vereceği tepkilerde artacaktır. Bu tepkiler, aşırı susama, sinirlilik, kafa karışıklığı, göz batması, aşırı kuru cilt, düşük kan basıncı şeklinde gerçekleşebileceği gibi, hızlı kalp atışı, hızlı nefes alma, ağlarken hiç gözyaşı olmaması, ateş, çok az idrar ya da hiç idrar olmaması, idrar olsa bile normalden koyu olması gibi durumlarda da ciddi ve şiddetli bir susuzluk yaşıyor olduğunuz anlamına gelmektedir. Hatta daha ileri ki derecelerde bilinç kaybı gibi sorunlarla karşılaşmanız da mümkün olabilmektedir.

Bu nedenle de günlük su ihtiyacınızın karşılanması önemli olmaktadır. Günlük ortalama 2,5 litre su tüketmek susuzluk nedeniyle oluşabilecek bütün bu sorunların engellenmesinde aktif rol alabilmektedir. Bu yüzden de bireylerin günlük su ihtiyaçlarını iyi analiz etmeleri ve susuz kaldıklarını hissettikleri ilk andan itibaren bunun için önlemler almaları önerilmektedir. Ancak, günlük su ihtiyacını karşılanması için alınacak suyun kalitesi de oldukça önemli olmaktadır.

İstanbul Ağva Damacana Su

Kaliteli suya erişmek her zaman mümkün olmamaktadır ve bu durumda aslında oldukça doğaldır. Çünkü, her bölgenin gelişmişlik düzeyi bir olmamakta ve ulaşılabilirlik açısından da bölgesel farkların oluşması normal karşılanmaktadır. Bu erişilebilirlik açısından sorunlu olabilecek bir diğer yer de İstanbul’da olmasına rağmen Ağva olmaktadır. Çünkü Ağva konumu itibariyle biraz daha erişilebilirlik sorunu çeken, genellikle yaz aylarında canlanan bir bölge olmaktadır. Bu nedenle de zaman zaman damacana su siparişleri konusunda sorun yaşayabilmektedirler. Ancak, Marsu ile İstanbul’un neresinde olursanız olun sorun yaşamadan kaliteli suya ulaşmanız mümkün olmaktadır ve Marsu’nun sunduğu seçeneklerle de gönül rahatlığıyla tercih yapabilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş : 

Menü