Yemek Pişirirken Hangi Su Kullanılmalı?

Yemek Pişirirken Hangi Su Kullanılmalı

Yemeklerin lezzetini yakalayabilmek ve daha sağlıklı beslenebilmek için yapıldığı suyun kalitesi çok önemlidir. Bu yazımızda buradan yola çıkarak yemeklerinize eklediğiniz suyun ne kalitede olması gerektiği konusunda bilgi verelim istedik.

Su tüm canlılar için önemli ve yaşam kaynağıdır. İçme suyu olarak tüketilmesinin dışında aynı zamanda yemek yaparken ya da çay demlerken de kullanılabilmektedir.

Suyun kalitesini belirleyen pH değeri ve içeriğindeki minerallerdir. Yapılan araştırmalara göre ise sağlıklı ve kaliteli suyun pH değeri 7,0’dan yüksek olması gerekir.

Peki, yemek pişirirken kullandığımız suyun özellikleriyle ilgili dikkat etmemiz gereken şeyler var mı?

Konuyla ilgili olarak resmi ya da yapılmış olan herhangi bir çalışma yoktur. Yani doğal kaynak suyu ve ya işlenmiş su ya da musluk suyu yemek pişirilirken kullanılabilir. Ancak bazı insanlar musluk suyuyla bazıları da hazır suyla yapılan yemeklerin daha lezzetli olduğu görüşüne sahip. Yani her şeyde olduğu gibi konu yemek olduğunda da işe biraz daha keyif karışabiliyor.

Yemekte kullanılan suyun pH derecesi ne olmalıdır?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz husus geçerli lakin burada değişmeyen tek bir şey var ki o da suyun pH değeri. Hazır suların üzerinde pH değerini görebildiğiniz için bu en güvenli yoldur, lakin musluk suyunda böyle bir durum söz konusu olmadığından soru işareti oluşabilir. Bu nedenle yemek yaparken musluk suyu ya da kaynak suyundan ziyade hazır suların kullanılıyor olması çok daha mantıklı ve sağlıklı bir tercih olacaktır.

İnsanın içtiği suyun kalitesini görebilmesi çok önemli bir avantajdır.

Yemek yaparken kullanılan suyun pH değeri 7,0’nin üzerinde olduğundan emin olduğunuz sürece ise hangisiyle yaptığınızın çok fazla önemi yoktur.

Hayatımızdaki en büyük ve önemli ihtiyaçlardan olan su mutlaka sağlıklı olması bunun içinde uygun ortamda doldurulmuş, depolanmış ve korunmuş olması gerekir.

Marsu olarak biz satışını yaptığımız damacanalarımızı her zaman sağlıklı ortamda muhafaza eder, doğrudan gelebilecek güneş ışınlarına karşı korumaya özen gösteririz.

Doğal ve sağlıklı su için bize https://www.marsu.com.tr adresimizden ve 0 (850) 255 99 99 numaralı sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :