Yemeklerde Hangi Suyu Tercih Etmeli?

Yemeklerde Hangi Suyu Tercih Etmeli

Su, tüm canlılar için önemli bir yaşam kaynağıdır. Bunun için suyu yalnızca tüketme konusunda değil aynı zamanda günlük ihtiyaçlarımızda da tercih ediyoruz. İçme suyu olarak kullanımın dışında pişirdiğimiz yemeklerde ve demlediğimiz çayda, kullanmamız gereken suyun kalitesi önemlidir.

Yemeklerde Kullanılan Su Nasıl Olmalı?

Yemek yaparken lezzetli olması için her şeyi düşünmek gerekiyor. Su ise yemekte mutlaka kullanılması geren bir bileşen olduğu için ister istemez kafamızda acaba musluk suyu kullanmak yeterli oluyor mu? Sorusunu akıllara getiriyor.

Yemeklerde hazır su kullanımı konusunda yapılmış olan bir çalışma yok,  yani doğal kaynak suları, damacana sular ya da musluk suyu yemek yapılırken tercih edilebilir. Yani buradaki dikkat suyun kirli olup olmamasından ziyade ortaya çıkaran lezzetidir. Çünkü musluk suyuyla yaptığınız bir çay ile damacana suyla yaptığınız çay arasında lezzet farkı olacaktır.

Yemeklerde kullanılan suyun pH derecesi ne olmalıdır?

Yukarıda suyun kullanım tercihinin size bağlı olduğunu belirttik fakat burada suyla ilgili olarak değişmeyen tek şey pH değeridir. Yani satın aldığınız bir damacana suyun üzerinde pH değerinin kaç olduğunu görebilirsiniz, ancak kullandığınız musluk suyu ya da kaynak suyunda bunu bilmezsiniz. Bu nedenle tadı sizin için iyi gelen bir yemekte kullanılan suyun pH değeri az olduğunda sağlıksız bir suyu kullanmış olursunuz.  Dolayısıyla bu yemeklerinizin lezzetine de etki edecek bir durumdur.

Yemek yaparken kullanılan su

Burada konu sağlık ve su olduğu zaman dikkatleri başka bir yöne çekmek gerekiyor. Suyun insan için yaşam kaynağı olduğuna göre o zaman bu kaynağı olabildiğince sağlıklı olarak kullanmak gerekiyor. Bunun için zorunlu olmasanız bile yemeklerde musluk suyu yerine damacana su kullanmak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Damacana suyla çay lezzetli olur mu?

Çay bizim için önemli bir içecek. Kahvaltıda ya da tek başına içilebildiği için içtiğiniz çayın lezzetli olması gerekir. Bunun içinde belirleyici olan faktör kullandığınız çay, suyun pH değeri ve temizliğidir. Marsu tarafından evinize kadar getirilmiş olan damacana suyla çayınızı demlediğinizde lezzetini fark edersiniz.

Siparişleriniz için https://www.marsu.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :