Yeşil Detoks Suyu Tarifi

Yeşil Detoks Suyu Tarifi

Yaz aylarının çok yakınımıza gelmesiyle birlikte herkes vücudunun depoladığı yağlardan kurtulmak için doğru ve dengeli bir vücuda sahip olmak için farklı yollar arayışına girmektedir. Bu durumda diyet programlarının yanı sıra detoks programlarının da yapılma sıklığını arttırmaktadır.

Ancak her ne kadar diyet yapılsa da bir süre sonra vücut bu diyet sistemine alıştığı için metabolizmanız yavaşlamakta ve kilo verme eyleminizde azalmaktadır ama diyetin etkisi zayıfladıktan sonra detoks yapmaya başlarsanız yeniden kilo verme sürecinize devam edebileceğiniz için sizlere özel bir detoks tarifi derledik.

Detoks bilindiği üzere vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmak için yapılan tarifler olmaktadır ve zayıflamak noktasında da etkili olduğu bilinir. Ancak bu tariften daha yüksek bir verim almak istiyorsanız sadece sebze tüketmeniz önerilmektedir böylelikle daha hızlı bir kilo verme süreci yaşayacaksınızdır.

Yeşil detoks suyunun yanı sıra sebze tüketmeyi arttırsanız bu şekilde ortalama 3 günlük bir süreç geçirmeniz önerilmektedir. Çünkü, sadece sebze tüketmek ve yeşil detoks suyu içmek metabolizmanızı hızlandırdığı için 3 günden daha fazla bu detoksu uygulamanız olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Ancak, hafif bir beslenme ile birlikte bu detoksu uygularsanız 1 hafta tüketip 1 hafta ara verecek şekilde ilerlemeniz de önerilmektedir.

Yeşil Detoks Suyunun Hazırlanışı ve Malzemeleri

Yeşil detoks suyu için öncelikle yeşil çayı demleyip soğumaya bırakmanız, daha sonra derin bir kabın içine tüm yeşillikleri iyice yıkadıktan sonra küçük küçük doğramanız, yeşil elmayı küçük bir şekilde doğradıktan sonra, yarım limonu sıkıp tarçını ilave etmeniz ve yeşil çay ile 1 buçuk bardak soğuk suyu ekleyerek blenderdan çekmeniz gerekmektedir.

Eğer bu şekilde yaparsanız içerisine keyfinize göre buz ekleyerek de afiyetle tüketebilirsiniz.

Öneriler

Bu detoks tarifini kahvaltıdan 30 dakika önce taze hazırlayarak tüketmeniz önerilmektedir. Çünkü, akşamdan hazırlamak ya da fazla hazırlayıp buzdolabında bekletmek hem besin değeri hem de kokusu açısından pek hoş bir sonuç vermeyebilmektedir.

Eğer hamileyseniz veya herhangi bir rahatsızlığınız varsa bir uzmana ya da doktora danışmadan kullanmamanız önerilmektedir.

https://www.marsu.com.tr

Paylaş :