Zayıflamak İçin Hangi Su Kürleri Uygulanmalıdır?

Zayıflamak İçin Hangi Su Kürleri Uygulanmalıdır

Su kürleri, sağlıklı kilo vermek isteyen kişilerin sıkça ilgisini çeken zayıflama metotlarından biridir. Sağlıklı bir biçimde kilo vermenizi sağlayan su kürlerini tüketmeden önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz. Çeşitli sebze, meyve ve su ile hazırlayacağınız bu kürleri, evde pratik bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Metabolizmanızın çalışmasını destekleyen zayıflatan su kürleri, vücudunuzdaki yağların hızlı bir biçimde yakılmasına da imkân tanır. Peki zayıflamak için hangi sebzeli su kürleri uygulanmalıdır?

Hazırlandığı sebzenin faydalarını barındıran sebzeli su kürleri, zayıflamanızı kolaylaştırmanın yanı sıra vücudunuz için birçok fayda da sağlar. Doğal mineral kaynağı olan su ve sebzelerin bir araya gelmesiyle hazırlanan zayıflamaya yardımcı kür tarifleri gün içinde kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlar. Evinizdeki malzemeler ile pratik bir biçimde hazırlayabileceğiniz kür tarifleri, sağlıklı ve hızlı bir biçimde kilo vermenize destek olacaktır.

Maydanoz Suyu Kürü

Vücudunuzun yağ yakmasını sağlayan maydanozlu su kürü, kilo vermenize de yardımcı olur. Bu su kürünü hazırlarken maydanozlar, herhangi bir ısıl işleme maruz kalmadığı için vücudunuzdaki iltihabın giderilmesine de olanak sağlar.

Zayıflatan su kürleri arasında yer alan maydanozlu su kürünü 1/2 demet maydanoz, 1 su bardağı su, taze sıkılmış yarım limon suyu yeterli olacaktır.

Bu kürü hazırlamak için önce maydanozu saplarından koparmadan rondonun içine atıp 1 dakika kadar karıştırın. 1 su bardağı suyu maydanozların içine ilave ederek maydanozlar saplarıyla birlikte iyice çözündüğünde ve kürünüz yeşil ve hafif köpüklü bir yapıya kavuştuğunda üzerine limon suyunu da ilave edin. Hazırladığınız maydanozlu su kürünü gün içinde tüketebilirsiniz.

Soğan Suyu Kürü

Metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip su, iki adet orta boy soğan ve ufak bir miktar sirke ile hazırlayacağınız soğan suyu kürü ile kilo verebilirsiniz. Sabah aç karnına tüketeceğiniz soğan suyu kürü kısa sürede kilo vermenize olanak sağlar.

Bu kürü hazırlamak için yarım litre suyun içine iki orta boy soğanı kabuklarını soymadan atın. Kaynayan suya 50 mililitre kadar sirke ekleyebilirsiniz. 10-15 dakika boyunca kaynattığınız kürü şişeye veya sürahiye koyarak 15 gün boyunca tüketebilirsiniz.

Tarçınlı Su Kürü

Zayıflamak istiyorsanız vücudunuzun günlük su ihtiyacını karşılamalısınız. Vücutta çok iyi bir taşıyıcı görevi gören su; tarçın, maydanoz, limon gibi besinlerin kana karışmasını hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Toz tarçın veya çubuk tarçını ılık suyun içine ekleyerek içmeniz halinde metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Metabolizmanın hızlanmasıyla birlikte yağ yakımı da başlar. Tarçınlı su kürü ile kilo vermeye bağlı olarak vücudunuzda oluşan sarkmaların önüne de geçebilirsiniz.

https://www.marsu.com.tr/

Paylaş :